6 דברים שיש להיזהר מהם בתמ"א 38

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

 

פרויקט תמ"א 38 הוא חלק ממקבץ פרוייקטים שיצאו לפעול כחלק מהתחדשות עירונית לשיקום שכונות ומבנים. הפרויקטים מאפשרים תנאים והקלות ליזם הבנייה, הטבות לרוכשי דירות, ושיפור תנאים  במבנים ישנים שמאכלסים אוכלוסייה באזורי פריפריה שנחשבים נחלשים. מטרת תמ"א38 היא לספק דיור נוח ובר השגה לזוגות צעירים ומבוגרים, כמו גם שיפור תוואי המגורים וחיזוק דירות ישנות. בעוד שהיזם והקבלן שמבצעים את הפרויקט בפועל: זוכים בהנחות משמעותיות במיסים ותשלומים, וביכולת לייצר בניין חדש עם דירות נוספות למכירה.

אם אתם דיירים של מבנה ישן שעומד בפני פרויקט תמ"א  38 , ישנם כמה דברים שחשוב להיזהר מהם, זאת רגע לפני שחותמים חוזה מול היזם. לדוגמא: במקרים של חתימה על חוזה או בחירה ביזם, חשוב לשכור עורך דין פינוי בינוי שילווה אתכם על מנת לבדוק את תנאי החוזה ואת ההטבות שילוו את הפרויקט. לכן תשומת לב לפרטים, חשובה.

תכנון דירה לתמ"א 38

אז ממה צריך להיזהר? הנה 6 דגשים חשובים:

יזם מפוקפק וקבלן לא מקצועי

שימו לב לניסיון ולמקצועיות של היזם והקבלן. נסו לחפש מידע על אנשי המקצוע ועל חברת הבנייה ובדקו את הרזומה שלהם. באינטרנט ישנם פרסומים אודות פרוייקטים במסגרת התחדשות עירונית שיכולים להיות קשורים ליזמים שמציעים לכם להפוך לחלק מהפרויקט. חפשו מידע אודות היזמים, חקרו את ההיסטוריה שלהם בעוד שאתם מוודאים כי אין נגדם תביעות, או שבעברם לא היו תאונות קשות או מפגעים אחרים.

היעד פיקוח בנייה

בכול פרויקט בנייה ושיפוצים, דרוש מפקח בנייה. איש מקצוע זה חשוב ממש כמו היזם, הקבלן והמהנדס. לכן יש לשכור חברות בנייה שעוסקות בפרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית אשר יכולות לספק גם אנשי מקצוע חשובים כמו קונסטרקטורים, מפקח בנייה, אדריכלים ועוד.

 

כשלים בבטיחות

וודאו כי אין כשלים בבטיחות המבנה. במקרים של עבודה בגובה למשל, חשוב לעבוד עם פיגומים, סלי הרמה, ורתמות בטיחות. לכן יש לשים לב לפרטים אלה ולהתייעץ עם אנשי המקצוע, כמו אותם פקחי בנייה שהזכרנו קודם. מלבד זאת, יש לבחור קבלן בנייה שנחשב קבלן רשום. בחירה כזאת תבטיח לכם כי לא הוגשו תביעות מול הקבלן ב5 השנים האחרונות וכי מדובר באיש מקצוע אמין ומקצועי שעבר את כלל הסינונים ונרשם בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון.

חומרים לא איכותיים

חוזה מול יזם או מפקח לביצוע תמ"א,38 ילווה בכול הפרטים לאבטחת בנייה איכותית עד רמת החומרים והאביזרים בהם ישתמשו לבנייה. לכן יש להקפיד כי החומרים שמוזכרים בחוזה, הם חומרי איכות החל מרמת הפרזולים עד לרמת הצבע.

 

חוזה דרקוני ותנאים לא טובים

תנו לעורך דין פינוי בינוי לעבור על החוזה לפני שאתם חותמים עליו. בכך ניתן לזהות "מוקשים" בחוזה שעלולים להרע עם התנאים שלכם.

משך זמן בנייה ארוך

בדקו מה יהיה משך זמן הבנייה והשוו את ההצעה של היזם הראשון שפונה אליכם, מול הצעות וטווחי זמן של יזמים נוספים. בחרו בהצעות איכותיות, אך גם כאלה שלא יותירו אתכם מחוץ לביתכם לתקופה ארוכה מידי. בהצלחה!

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290