פיקוח בנייה

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

פיקוח בניה לפי שלבי הפרויקט 

מפקח בניה הוא איש המקצוע שאמור לייצג את לקוח העל בכל פרויקט בנייה והוא האחראי לביצוע פיקוח הבניה בפרויקט. במקרה שאתם בונים את הבית שלכם בעצמכם הרי שאתם הם לקוחות העל ומפקח הבנייה צריך לייצג אתכם מול קבלן הביצוע, האדריכל, המהנדסים וכל אנשי המקצוע האחרים המעורבים בפרויקט. בפרויקטים מסחריים, היזם הוא לקוח העל ששוכר את מפקח הבנייה על מנת שייצג אותו ואת האינטרסים שלו בפרויקט. השאלה היא, מה הוא בדיוק תפקידו של מפקח בניה כמה עולה מפקח בניה  ומה עליו לעשות בפועל בכל אחד מהשלבים של הפרויקט? בכדי לענות על שאלה זו בנינו עבורכם מדריך שמפרט בפניכם את תפקידיו השונים של מפקח הבניה בכל אחד משלבי תהליך הבניה.

 לפני שנצלול אל תפקידו של מפקח בניה בכל אחד משלבי פיקוח וניהול הבניה, חשוב שנבהיר את תפקיד העל של המפקח ואת הסיבה לכך שמדובר בפונקציה מקצועית כל כך חשובה בכל פרויקט בנייה או שיפוץ. מפקח הבניה הוא למעשה איש המקצוע שמשמש כעיניים, כאוזניים וכמוח של הלקוח לאורך תהליך הבנייה. זהו האיש שאמור לוודא שהפרויקט מבוצע בצורה מקצועית, על פי עקרונות ההנדסה המקצועיים, על פי הסטנדרטים הנדרשים, על פי תכנית הבנייה והדברים שסוכמו בין הלקוח ובין ספקי השירות השונים ובאופן כללי, על מפקח הבניה לוודא שהפרויקט מבוצע על פי כלל האינטרסים של הלקוח הסופי.

פיקוח בניה וניהול פרויקטים- הקורס

בכדי למלא את תפקידו זה, על מפקח הבניה להיות מעורב בכל אחד משלבי הבניה ולבצע את עבודת הפיקוח על פי הנדרש ועל פי הרלוונטי בכל שלב ושלב. נוכחות המפקח היא קריטית עבור הלקוח שכן בין עשרות אנשי המקצוע שנמצאים בשטח לבניית הפרויקט, ישנו רק אדם אחד שמייצג את הלקוח מולם וזהו מפקח הבנייה. אם המפקח אינו נמצא, גם הלקוח אינו נמצא ואם הלקוח אינו נמצא, זה פותח פתח לעיגול פינות וקיצורי דרך בלתי רצויים במקרה הטוב ובלתי מתקבלים על הדעת במקרה הרע.

פיקוח בניה נכון חייב לכלול את הבדיקות הבאות

לבסוף, נדגיש את הדבר החשוב הבא: תפקידו של מפקח הבניה הוא לוודא שהכל מבוצע על פי שביעות רצונו של הלקוח ועל פי האינטרסים של הלקוח, גם כאשר הלקוח לא ממש יודע איך לתרגם את האינטרסים האלה למונחים מקצועיים. על כן, מפקח הבנייה חייב תמיד להיות מועסק ישירות על ידי הלקוח עצמו ובשום פנים ואופן לא על ידי הקבלן, האדריכל או כל גורם אחר בתהליך הבנייה. כמו כן, יש לוודא שמפקח הבנייה לא מצוי בשום שלב במצב של ניגוד עניינים. כך למשל, בשלב בדק הבית מומלץ כאמור, שאת הבדיקה לא יבצע המפקח עצמו שכן עשוי להיווצר מצב של ניגוד עניינים בין האינטרס של המפקח להציג דו"ח נקי מליקויים כדי להראות שהוא ביצע את עבודתו נאמנה לאורך הפרויקט כולו ובין האינטרס של המפקח אכן לספק ללקוח תמונה אותנטית ומלאה של הליקויים במבנה ללא חשש שזה יפגע בו או באמינותו המקצועית.

 

אנשי המקצוע של כל פרויקט בנייה חבים את הצלחתם למרכז של כל הפרויקט שדואג לו מההתחלה ועד הסוף, ומוביל אותו לגמר המוצלח ולהגשת המפתחות ללקוחות

כשאומרים לכם פרויקט בנייה אתם בוודאי חושבים על הפרויקטים שהיו כאן לפני שנים רבות, דרשו המון סבלנות בגלל השיטות המיושנות שהצריכו הרס גדול לסביבה והרבה בירוקרטיה ומעט התאמה ודרישות להתחשבות בסביבה. החיים היו לכאורה פשוטים יותר אבל מורכבים מאוד מבחינת תהליכים מול ועדות שונות לתכנון ובנייה, משום שהייתם צריכים להכיר את האנשים הנכונים בכל מקום. רק אז יכולתם להבטיח שהפרויקט שלכם יצא לדרכו.מפקח בניה בדרום

העבודה בענף הבנייה היום לעומת פעם

מבחינת העבודה על פרויקט בנייה היום, זה לא השתנה כל כך מבחינת משך התהליך והטרחה המושקעת בהתרוצצות בוועדות ובין הרשויות השונות. להפך אפילו. היום יש יותר מודעות להיבטים של התחשבות באיכות הסביבה, יש שיטות מתקדמות יותר שדורשות התמקצעות ותחכום, יש חומרים שחובה לדעת עליהם ואיך לעבוד אתם נכון, יש עיצובים נועזים יותר ומלאי דמיון ויש תכנונים מתקדמים של סביבה והזיקה בינה לבין הפרויקט שלכם.

 

איך מתקדמים היום?

גם היום עובדים עדיין עם הוועדות וחלק מההליכים אינו משתנה, במיוחד הגשת התכניות על הנייר למרות המחשב והתוכנות המשוכללות לשרטוט ולתכנון. גם היום צריך לגשת לוועדות השונות ולשכנע אותן בנחיצות הרעיון שלכם בדיוק כפי שתוכנן, ומבלי לפגוע בו כפי שהוועדה רוצה ויש כמובן צורך להתאימו לתקנות הבנייה והתכנון בכל מחוז ובכל רשות מקומית, כי בחוק קובע ויש לציית לו. בדיוק לשם כך נועדה הפונקציה של מפקח בנייה שמלווה אתכם מההתחלה.

מה השתנה היום בבנייה?

פעם קראו לזה מנהל עבודה והסמכויות שלו היו מצומצמות ומוגבלות רק לעבודה עצמה באתר. מנהל העבודה דאג לעובדים שיעשו את המוטל עליהם מבלי לעגל פינות ומבלי לגרום לליקויים ופגמים, ותיאם בין כל הקבלנים. אלא שהיום העבודה בבניין הרבה יותר מורכבת מכך. יש יותר רבי קומות גם במגזר הפרטי, ויש מבנים מסובכים שדורשים הנחת תשתיות מורכבות ומסועפות שיש לדעת כיצד לתאם ביניהן, כך שמנהל העבודה הפך עם הזמן למפקח בנייה.

הפונקציה שחוסכת לכם עלויות

ניהול הוא נקודת תורפה אצל אנשים רבים שאינן מודעים לכך. המעבר מחזון על פרויקט בנייה לבין יישום החזון בפועל עשוי להיתקל במכשולים של ניהול המיזם בשטח. כדי להוציא אותו מהכוח לפועל, אלא אם כן אתם קבלנים ואנשי מקצוע בעצמכם, יש צורך במי שזהו תפקידו והוא מנוסה הרבה יותר מכם בישיבה בצומת העצבים ובניהול של המיזם שלכם. מפקח בנייה עושה את התפקיד הניהולי בשבילכם בדיוק כדי שאתם לא תצטרכו להסתבך בשטח.ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה

תמחור מפקח בנייה

יש מי שנרתע בתחילה מתמחור תפקיד זה, אולם יש לדעת כי התמחור הרבה יותר נוח מאשר חושבים, והוא גם מבטיח לכם חיסכון בעלויות להבא, כאשר הכל נעשה כהלכה. מפקח בנייה מקבל שכר חודשי בדרך כלל, כאשר נוספות ו עלויות ביקורים בשטח בתדירות שנקבעת ביניכם מראש. בכל מקרה, המחיר של פונקציה כזאת חיוני לתיאום ותמרון נכון יותר בין שאר עלויות המיזם, בגלל הייעול שלהם.

מה עושה מפקח בנייה?

מפקח הבנייה מלווה אתכם מההתחלה כדי לוודא שעוד לפני שמופעל המכונה הראשונה בשטח מגיעים לכך בצורה נכונה ויעילה, עם כל אנשי המקצוע והחומרים שנדרשים, וכל הטכנולוגיות ומפעיליהן עומדים לרשותכם. לא עוצרים פרויקט בנייה באמצע משום שחסרים אנשים, אלא דואגים מראש לכך שהכל יהיה מוכן תמיד ובזמן, וזה מה שעושה המפקח שמתאם לוח זמנים ומוודא נוכחות של כולם כל הזמן בעמדות שלהם, לצורך עבודה שוטפת.

מה בוחרים לפני תחילת פרויקט בנייה?

מלבד האדריכל והמהנדסים שמלווים אתכם, בחירת אנשי המקצוע והקבלנים תקבע את טיב העבודה ואת משכה, את האיכות שלה ועד כמה היא תתקדם ללא קשיים וכשלים. הרי ידוע שבענף הבנייה יש תמיד אנשי מקצוע שאפשר להיעזר בהם מבלי לדאוג להתנהלותם ויש אנשי מקצוע שלא התנסיתם אתם ולכן לא תדעו מה טיבם עד שתראו אותם בפעולה. מפקח בנייה עוזר גם בבחירת כל אנשי המקצוע האלה על סמך ניסיונו והיכרותו עם הדרישות של הפרויקט שלכם.חברות ניהול פרויקטים בבנייה

חשיבותו של מפקח לבנייה

כדי להבין אם נחוץ לכם מפקח בנייה חשבו מה היה קורה אילו לא היה כזה. חוסר המקצועיות של הקבלנים והבונים לא היה מפוקח בזמן, הכשלים היו נערמים אחד על גבי השני ללא תיקונים נדרשים ובזמן, עלויות היו תופחות בגלל חישובי חומרים לא יעילים ולא נכונים, בזבוז בשטח של זמן ומשאבים ללא מי שיפקח על כך עין ויחזיר את העבודה למסלול, עגמות נפש שמצטברות ומצטרפות לשורת הליקויים שגיליתם ועדו לא התחלנו לדבר על הרשויות.

מגעים עם הרשויות

מפקח בנייה אחראי גם על כל מגע עם הרשויות כדי לוודא שכל מה שנעשה בשמכם אכן נעשה כחוק ובהתאם להיתרי הבנייה שקיבלתם. מכיוון שמגעים אלה גם דורשים זמן רב של התייצבות וריצות בין הרשויות, או מגעים עם פקידים שונים, מפקחי בנייה מטפלים בכך מבלי לחייב אתכם להופיע בעצמכם במקומות אלה. הם מייצגים את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר כדי שאתם תוכלו להמשיך לנהל את התקדמות החזון.

מה אתם מקבלים ממפקח הבנייה שלכם?

ישנן כמה פונקציות שמפקח הבנייה ממלא כלפיכם ולא רק כלפי אנשי המקצוע באתר, וזהו השירות הטוב ביותר שהם יכולים להציע לכם בדרך לקו הגמר של הפרויקט.

 • השתתפות בבחירת אנשי המקצוע והתאמתם לכל שלב בבנייה שלכם. מי כמוהם יודעים מיהם האנשים שמתאימים לסוג העבודה שנחוצה לכם, על פי ניסיונם והיכרותם עם מה שכבר ראו בעבר.
 • דיווחים שוטפים לכם ולאדריכל, למהנדס ולכל מי שממונה על קטגוריה כלשהי שחייב להישאר בתמונה כל הזמן. מפקח בנייה מדווח לכם מהו קצב ההתקדמות וכיצד מנוצלים הכספים שהשקעתם, האם יש חוסרים בחומרים או שימוש מדויק והאם יש בעיה בלוח הזמנים.
 • בדיקה של כל הקבלנים שאתם מעסיקים לצורך קבלת אישור להם. קבלני המשנה שלכם עוסקים היום בתחומים מורכבים שחלקם לא היו כלל בעבר, כמו התקשורת המסועפת והאינסטלציה שנמצא ביותר חדרים רטובים בבתים שונים. כמו כן, חומרי איטום, חומרי בנייה ירוקה, דרישות אקולוגיות שונות, חשמל שמתאים לצרכים של בית חכם, מסגרות ונגרות בשלל עיצובים ואפשרויות – כל אלה מחייבים אנשי מקצוע שרק מפקח בנייה יוכל לאשר לשביעות רצונכם.
 • פיקוח צמוד על העבודות כל הזמן מרגע תחילתם ועד הסוף. אמנם לא יוצאים מנקודת הנחה שמנסים לרמות אתכם בעבודה, אבל טוב שיש מי שמונע כשלים וליקויים בזמן הבנייה.

התאמות תכנון וקונסטרוקציה לאדריכלות

 • התאמת העבודות לתכניות ולשרטוטים. כל הוראות האדריכל והמהנדסים השונים מקוימות כלשונן ומבלי לסטות מהן בפיקוח מפקח בנייה. אולם כאשר חלים שינויים בשטח ויש בעיות שיש לתת להן מענה מדויק ומהיר, מפקח הבנייה דואג לכך בהקדם ומונע בזבוז זמן וצורך בתיקונים מאוחרים.
 • במהלך העבודה יכולים להיות שינויים והתאמות מצד המתכננים. גם הם ייושמו בשטח על ידי מפקח בנייה שידאג להעביר אותם לקבלני המשנה ולאנשי המקצוע.
 • לוח הזמנים חשוב מאוד לחיסכון בעלויות ובכספים אולם כאשר נדרשת סטייה ממנו גם זה חייב להיות מוצדק. מפקח כזה יהיה זה שדואג ללוח הזמנים החדש גם כאשר הוא משתנה בשטח מבחינתכם.
 • מי שמקבל את ההסברים על התקדמות העבודה ומה שנעשה בשטח הוא מפקח הבנייה שגם מעביר אליכם את כל מה שעליכם לדעת. אתם קובעים עד כמה אתם בתמונה וזהו תפקידו של מפקח הבנייה לדאוג לכך שאכן תתעדכנו בזמן. את ההתייעצויות תעשו אתו, איש המקצוע שגם יבהיר לכם במה דברים אמורים ומהי החשיבות של כל מה שנעשה בשטח בשמכם ולמענכם.
 • ייצוג האינטרסים שלכם ושל הלקוחות שלכם קודם לאינטרסים של קבלני משנה. עם זאת, כאשר עובדים עם אנשי המקצוע מפתחים יחסים שיכולים להיות מועילים לשני הצדדים. כאשר הם הולכים לקראת הקבלנים אותם קבלנים יכולים ללכת לקראתכם בזמן אחר ולתקן תיקונים גם ללא עלויות נוספות וללא חיובים שונים, רק משום שברור להם שמחוות כאלה יכולות לסייע להם בחירתם לפרויקט הבא שמפקח בנייה יהיה מופקד עליו. כלומר, המפקח אמון על בניית מערכת היחסים הנוחה והמועילה בשטח לכל הצדדים. זה לא יעלה לכם יותר ממה שכבר שילמתם משום שאין צורך לשלם על שירות מיוחד אם יש אמון בין כולם.

ניהול תקציב הפרויקט

 • מעקב אחר התקציב כולל בעיקר מעקב אחר הכספים שמוציאים וזורמים מצד לצד. מפקח בנייה יודע לא רק כמה כסף הקדשתם לכל דבר, אלא כמה כסף שילמתם וכמה זה עולה באמת. התשלום אינו רק על העבודה ועל החומרים, כי אם גם לוקח בחשבון ליקויים ותיקונים, סטיות שונו מלוח הזמנים, אגרות שונות, כל מה שצריך לשלם עליו בכל התהליך. כל דיווח על חריגה מהתקציב והעלויות ידווחו בזמן המתאים לכם. בכלל זה כלול אישור החשבוניות שמגיש קבלן משנה כדי לאשר לו את התשלום, ואישור החשבונות הסופיים בתום העבודה.
 • מעקב תיקונים וביצועם אחר גילוי הליקויים לכל אורך הדרך הוא שירות חיוני שניתן על ידי מפקח הבנייה.
 • קריאת השרטוטים והבנת התכניות מחייבת ידע מקצועי ולכן מפקח הבנייה יהיה תמיד איש מקצוע שלמד את התחום ועסק בו, ויכול גם להציע לכם שירותים מקצועיים אלה, שיכסו כל תחום. אי אפשר להתפשר על הטוב ביותר משום שמפקח כזה יכול גם לאתר טעויות וכשלים בתכנון עוד לפני חיל הביצוע. משום כך, הוא גם חוסך לכם זמן ועלויות מיותרות כאשר זה מתחיל לצאת לפועל בבנייה ומתגלה מאוחר מדי.
 • שליטה ותיאום בין כל הגורמים של הבנייה כדי להגיע לגמר הפרויקט בהצלחה. זה כולל לא רק נושאים מקצועיים אלא אפילו שליטה באופי ובאווירה כדי לוודא שדברים אינם יוצאים משליטה והכל נעשה כפי שצריך מבלי לגרום לבעיות.
 • בטיחות וביטחון – נושא חיוני מאין כמוהו שתופס תאוצה בשנים האחרונות עם התרבות התאונות הרבות באתרי הבנייה. מפקח הבנייה דואג לכך שלא יהיו ליקויי בטיחות הן בשלב העבודה והן בשלב הסיום, כאשר הפרויקט מאוכלס על ידי הדיירים. הבטיחות היא מעל לכל וכל דבר נצפה מראש כאשר מכשולים חייבים להיות מוסרים מיד ובזמן, ללא עלויות מיותרות. כך, מבטיחים גם את בריאות הבונים וחייהם, וגם מונעים תאונות קשות לאחר מכן, תביעות נזיקין והסתבכות בפלילים.
 • בניית תיק הפרויקט ופיקוח עליו בידי מפקח הבנייה מבטיח לכם שכל מה שאינכן יודעים על המיזם שלכם מטופל בידי איש מקצוע אמיתי.
 • ניהול דורש קבלת החלטות בשטח ואם אינכם בטוחים שאתם יכולים לעשות זאת, מפקח בנייה עושה זאת בשבילכם ולשביעות רצונכם המלאה. זכרו שהמטרה היא מסירת המבנה ללקוחות ולדיירים בזמן שהובטח להם, אחרת זה יעלה כסף רב ופגיעה במוניטין שלכם.
 

 

פיקוח בנייה מבטיח את איכותה

בתקופה של התרחבות הבנייה ברחבי הארץ למטרות שונות, ובזמן שבניינים רבים עוברים מתיחת פנים הכרחית, פיקוח בנייה הוא זה שמבטיח שבניין ייבנה כהלכה

פרויקטים של בנייה והתחדשות עירונית מתפשטים בארץ בכל יישוב, ותנופת הבנייה הזאת מחייבת בדיקה של הסטנדרטים שנהוגים בה ועד כמה היא בטוחה ואיכותית. לשם כך ממונים מפקחי תכנון ובנייה בפרויקטים כאלה, שתפקידם מהותי להבטחת בנייה בטוחה, בהתאם לתקנים ולחוק ולשביעות רצון כל הצדדים המעורבים. תפקיד זה מחייב גם מיומנויות אישיות של יכולת לנהל פרויקט כזה ולעקוב אחר כל בעלי המקצוע בו שעושים את עבודתם.

כיצד מוגדר פיקוח בנייה לפי החוק?

ענף הבנייה כולל בתוכו בעלי תפקידים רבים, מרמת הבנאי הפשוט ומעלה, בשטח ובמשרדי האדריכלות והתכנון של הקבלן. מפקח בנייה הוא תפקיד שמעוגן בחוק התכנון והבנייה הישראלי, והוא כולל סמכויות לפקח על הבנייה ושימושי הקרקע במרחב התכנון שלה, התאמה של הבנייה להיתרי הבנייה והתכנית, קישור בין השטח שבו הוא אוסף מידע ונתונים לבין משרד התכנון שלה, ושמירה על קשר עם השטח באמצעות סיורים וביקורים באתרי בנייה בכל שלב שלה.

אי אפשר לנהל פרויקט בנייה ללא פיקוח

חוקי הבנייה בישראל כוללים הגדרות מדויקות לבעלי המקצוע שחייבים להיות בכל מיזם כזה, כדי להיות אחראי חוקית על הנעשה בשטח, לתת דין וחשבון הן לתושבים שגרים שם ושעתידים לגור שם והן למי שמנהל את המיזם ובונה אותו. נובע מכך שפיקוח בנייה מחייב אדם שיכול להתמודד עם כל המידע שנחוץ על שיטות בנייה, על תכניות הבנייה עצמן, על החוקים והתקנות של הרשות המקומית כדי לוודא שהכל נעשה כחוק, ולפקח שעבודת הקבלנים השונים נעשית בצורה בטוחה ואיכותית.

איזה ידע נחוץ למפקח בנייה?

שיטת הבנייה הקיימות היום מתקדמות ומשלבות כמה גישות, מסורתית ומודרנית, ועליו להתמצא בכל שיטות אלה שכוללות שימוש בחומרים ובטכניקות בנייה שונות. פיקוח בנייה נעשה גם בהתאם לתכנית האדריכלית ולכן עליו להבין בקריאת תרשימים ותכניות, ולהכיר אותה על כל פרטיה גם תוך כדי מעקב בשטח. יישום תכנית בנייה מחייב ניהולה על ידיו ולכן הוא חייב להימצא בשטח ולדווח לכל הגורמים שמעליו כדי ליידע אותם על קצב ההתקדמות וכל בעיה, כמובן.

הכנת דו"חות וחוות דעת

העבודה השוטפת מחייבת גם הכנת דו"חות שבאמצעותם יתעד את ההתקדמות, את הבעיות והכשלים וידאג ליידע בכל חריגה מהיתרי בנייה או פגיעה בחוקי התכנון והבנייה בזמן. הוא יזין נתונים למערכת ממוחשבת כי כך עובדים היום בצורה יעילה יותר, ויגיש אותם לממונה עליו שיכול להיות מפקח מעליו, או מנהל הפרויקט. בסמכותו גם ליזום בדיקות כדי לוודא שהחוק והתכנון נאכפים וליישם צווים או הוראות בהתאם לחוק התכנון והבנייה. בעת הצורך יכין גם חוות דעת שתתאים לבית המשפט, כאשר משתבש המיזם.

מורכבות הבנייה דורשת כוח אדם מיומן

ככל שמשתכללות השיטות של בנייה בישראל, כך גם עולה רמת כוח האדם שנדרש לכך, ויש יותר דרישה למיומנויות שונות. גם בעלי המקצוע כבר אינם רב-תחומיים כמו בעבר, ולכן ככל שיש בעלי מקצוע וקבלנים בשטח נדרש לוודא שהתיאום ביניהם אופטימלי ואין קצרים בתקשורת או שיבוש בהעברת המידע ביניהם. חשיבותו של פיקוח בנייה להצלחת המיזם היא קריטית. הם מנהלים את המיזם מתחילתו ומיישמים בשטח כל מה שנדרש כדי לאתר ליקויי בנייה לתקנם ניהול פרוייקטים בבניה.

הכשרת מפקחי בנייה

מפקחי בנייה עוברים הכשרה מיוחדת שבה הם לומדים את כל חוקי התכנון והבנייה בישראל על כל סעיפיהם, ועליהם להפגין שליטה בכך. כמו כן, עליהם להיות מעודכנים כל הזמן בשיטות בנייה חדשניות, כמו בנייה קלה ובנייה ירוקה שהפכו פופולריות בשנים האחרונות, כמו גם להבין בחומרים ובהרכבם וכיצד להשתמש בהם בשטח. ההכשרה הטובה ביותר תכלול לא רק לימודים עיוניים אלא גם התנסות בשטח ומבחנים מעשיים.

הסמכה נדרשת של מפקח בנייה

מפקחי בנייה מקבלים את הסמכתם מכמה גופים, תלוי בעבודה, והם גם ממנים אותם לתפקידם. במסגרת זו גם מוודאים שיש להם את הניסיון המעשי הנדרש במקצועות הבנייה ולכן רק בעלי השכלה וידע מקצועי כזה יתקבלו למסלול זה. מהנדסים, הנדסאים וטכנאים מתחום האדריכלות הם קהל היעד לתפקיד זה, והם יכולים להשתלב במסלול עבודה מאתגר וחיוני מאוד לענף הבנייה.

פיקוח בנייה

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290