מדוע חשוב לבדוק אם קבלן הבניין רשום?

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

אמנם זה כמעט ברור מאיליו, אבל עדיין כדאי להסביר: מדוע חשוב לבדוק אם קבלן הבנייה רשום? בעוד שישנם קבלני מפתח, ישנם גם קבלני משנה, כאשר כל אחד מאנשי המקצוע האלו יספק לכם שירותים שונים. בואו נסביר.

קודם כל, אם החלטתם להתחיל בתהליך של שיפוץ הבית, אנחנו רוצים להגיד לכם שאין סיבה להילחץ, גם אם התהליך עושה רושם של מורכב, עד מורכב למדי אפילו. זה נכון, אכן התהליך של שיפוץ דירות על ידי קבלן רשום יצריך ממכם לקיחת פרמטרים שונים ומגוונים בחשבון, אבל בחיים כמו בחיים, התהליכים יותר פשוטים עם אנשי המקצוע הנכונים. אז מי הם אנשי המקצוע האלו? נתחיל עם קבלני בנייה רשומים.

מי הוא קבלן בניין רשום? ומה תפקידו של קבלן בניין בתהליכי שיפוצים ובנייה? קבלן בנייה רשום הוא איש מקצוע אשר קיבל את כל ההסמכות הנדרשות בכדי שיוכל לעבוד בתחום זה של בנייה ושיפוץ מתחילה ועד הסוף. מנגד, קבלן שלד הינו קבלן אשר מוסמך לבצע עבודות שיפוצים ברמת השלד בלבד.

מי הוא קבלן אינסטלציה? נכון, זהו איש המקצוע אשר אחראי על עבודות שרברבות ואינסטלציה, לרבות עבודות של קטילת שורשים בביוב (מה שלפעמים מצריך החלפת מערכות ביוב שלמות). חשוב להבין, בשוק הישראלי ישנם קבלנים רשומים וישנם שיפוצניקים.

ניעזר בקבלן רשום או בשיפוצניק?

אנחנו לעולם לא נכפיש אף בעל מקצוע, זה ברור, אבל אנחנו רק נציין שרוב האנשים יעדיפו את השירות של קבלן רשום ומוסמך, על פני השירות של שיפוצניק. כמובן, תלוי ובהתאם לסוג השיפוץ. בעוד שישנם שיפוצים מאוד מורכבים, יהיה מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן רשום, אותו קבלן רשום ששוכר בעצמו גם הוא כל מיני קבלני משנה.

שימו לב, זה שהקבלן ששכרתם את שירותיו הוא קבלן רשום, לא בהכרח אומר שהוא יידע להתעסק על כל עבודות השיפוצים השונות. ולבסוף, לאחר שהסברנו על סוגי הקבלנים, חשוב להבין מדוע אתם מומלץ להסתייע בשירותיהם של קבלנים רשומים, ומה הם בכלל קבלנים רשומים?

למה בכלל צריך לבדוק אם הקבלן רשום?

מאוד פשוט, מאחר שעל תחום הקבלנות יש לפקח (כי מתבצעים חוזים בצורה די חופשית בין לקוחות לקבלנים), הקימה המדינה את רשם הקבלנים, בו קבלנים נרשמים. אם אתם שוכרים את שירותיו של קבלן ומבררים עליו פרטים באיגוד הקבלנים, אתם יכולים להיחשף ולאתר פרטים חשובים.

אילו פרטים ניתן לברר על קבלנים בפנקס הקבלנים, הפנקס בו רשומים הקבלנים שקיבלו רישיון עבודה ממשרד הבינוי והשיכון? למשל, האם הקבלן מוקפא מסיבה כזו או אחרת? חשוב לדעת! מעבר לכך, ניתן גם לראות את סיווגו המקצועי והכספי. כך תוכלו להבין, באם מדובר באיש מקצוע פעיל, יעיל ומומלץ, או שמא עליכם לאתר קבלן רשום אחר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290