כיצד בוחרים שיש לחדרי אמבטיה?

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

צילום:freepik

חדר האמבטיה שלכם מעוצב במקוריות? בוודאי תשמחו לגלות שניתן להשתמש גם במגוון סוגי שיש מיוחדים, שיתכתבו עם העיצוב ויכתיבו טון וסגנון מדליקים ומעניינים. אז כיצד תבחרו שיש לחדרי אמבטיה? ומה צריך לדעת על כל סוג שיש מראש?

האם זה שיש אמיתי?

נתחיל דווקא עם ההגדרה: רבים מחשיבים את המשטח שנמצא לצד הכיור בחדר הרחצה שלהם כשיש. אלא שפעמים רבות זהו בכלל משטח חרסינה. איך תזהו? זה פשוט: אם המשטח דק ולבן שצבעו אחיד והכיור בו אינטגרלי (כלומר בגובה המשטח ולא מעליו), זוהי חרסינה. אם לא, אכן מדובר בשיש, כאשר ישנם דגמי שיש דמויי חרסינה שלעתים עשויים מעט לבלבל. במקרה זה, הסתכלו על העובי.

למעשה, גם חרסינה וגם שיש לחדרי אמבטיה הם מוצרים נפלאים, אבל השיש עמיד בהרבה מיתר סוגי המשטחים, כאשר ניתן לחתוך אותו במדויק למידה הרצויה, להתאים את העובי, העיצובים וגם להוסיף אלמנטים ייחודיים כמו תאורה פנימית, חיפויים תואמים וכל מה שתוכל חברת שיש מיוחדת להציע לכם. ועם זאת, הביאו בחשבון את סוגיית המחיר, משום שכל שיש לחדרי אמבטיה נחשב לייחודי ומדויק למידותיכם, מה שהופך אותו למוצר בהתאמה אישית ולא למוצר סטנדרט שרוכשים בכמויות מכל חנות. בנוסף, חדרי אמבטיה קטנים מאוד לא תמיד יוכלו (ואולי זה גם לא משתלם) לשלב אצלם שיש ובמקרה הזה, ייתכן והם יעדיפו להסתפק במשטח חרסינה דק או זכוכית שיהיו הרבה פחות מאסיביים.

על פניו, בחירת השיש לא תהיה שונה מזו של בחירת השיש למטבח. עדיין צריך לבדוק שהשיש עמיד, איננו דוהה או צובר כתמים, כאשר דגש חשוב נוסף יהיה העמידות מפני לחות והתכונות האנטי בקטריאליות, שיעזרו להתגבר על חיידקים ומזהמים שעלולים לחדור אל תוך השיש עם הזמן וגם לאפשר תחזוקה קלה, ללא שימוש בחומרים קשים. להבדיל מהמטבח, האמבטיה היא מקום חשוף מאוד ללחות ורטיבות שוטפת ולכן תזדקקו לשיש עמיד ביותר. בהקשר זה כדאי לדעת ששיש אבן חברון ושיש העשוי מאבן גיר אינם עמידים מפני לחות שכזו ומומלץ להימנע מרכישתם לאמבטיה.

שיקולים נוספים עשויים להתייחס לעובי השיש, מה שישפיע על העיצוב של חדר הרחצה. חברת שיש מיוחדת שתפנו אליה, תוכל לדקק מעובי שיש של 2 ס"מ עד ל-12 מ"מ. הדבר אפשרי ברוב הסוגים הסינתטיים, כאשר בשיש טבעי כמו גרניט מדובר בעניין בלתי אפשרי.

לגבי אורך השיש שלכם, כדאי שתדעו שכל פלטת שיש סטנדרטית מגיעה מראש באורך של 5-6 מטרים. מטבח סטנדרטי בישראל הוא באורך של 5 מטרים ולכן לא מדובר בבעיה, משום שהקבלן לא צריך להיפטר מכמות גדולה מידי של שארית. אבל שיש לאמבטיה לא מגיע לאורך זה (אלא אם אתם מתגוררים בבית רחב ידיים ויש לכם חדר רחצה עצום מימדים) ולכן הקבלן נאלץ לייקר את המחיר, מכיוון שעליו להיפטר מחלק מכובד מהכמות. אל דאגה, לפעמים תוכלו להשתמש ב"שאריות" שפשוט לא התאימו במידות המדויקות, אבל עבורכם זו יכולה להיות פלטת השיש המושלמת ובמחיר זול משמעותית.

 

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290