פיקוח בניה בגבעת עדה

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

 

פיקוח בניה בגבעת עדהגבעת עדה היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בגבעת עדה ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה. 

 

מהו פיקוח בניה בגבעת עדה ומתי צריך אותו?

בית פרטי, בניין דירות, פרויקט ציבורי, או שדרוג מבנה קיים כמו תמ“א 38 הוא הליך מורכב, הדורש תכנון, זמן וידע רב. לכל מבנה כזה שקם בעיר גבעת עדה יש המון אישורים הנדרשים, בירוקרטיות מסוגים שונים ולצערנו הרב עדיין אלפי תביעות בשנה מועברות לבית המשפט בשל ליקויי בניה במבנים שונים בגבעת עדה והכל כתוצאה מרשלנות של קבלנים אשר לא עובדים לפי התכניות האדריכליות. חשוב להבין כי כשלים וליקויי בניה יכולים לגרום להמון בעיות כמו נזילות, רטיבויות, חוסר פרופרציות במבנה, בעיות בטיחות ועוד. פיקוח בניה בגבעת עדה מטרתו למנוע את הדבר הזה שנקרא ליקויי בניה וזה לא משנה אם מדובר בליקויים הקשורים למערכת האיטום, האינסטלציה או החשמל. לכן, אם אתם נמצאים לפני או תוך כדי תהליך של בניה, מוטב שתשכרו את שירותיה של חברה מקצועית המתמחה בפיקוח ובניה.למה? כדי שלא תמצאו את עצמכם משלמים אחר כך כל כך הרבה כסף על תיקונים ושינויים שגם לא תמיד יכולים באמת לעזור ולהשיב את המצב לקדמותו.

 

המדריך הבא עוסק בנושא פיקוח בניה בגבעת עדה ובו תרכשו כלים, תלמדו את העובדות ותאספו את הידע הדרוש כדי להבין כמה חשוב לבחור חברה מקצועית המתמחה בפיקוח בניה. לאחר הקריאה תבינו על מהות התפקיד של מפקח בניה בפרויקט, באילו שלבים הוא חייב להיות נוכח, איך בוחרים מפקח שנותן מענה מלא לצרכים שלכם וכמה כל הסיפור הזה אמור לעלות.

 

פיקוח בניה בגבעת עדה מה זה בעצם אומר?

אנשים רבים בישראל מבלבלים בין מפקח בניה לבין הקבלן שאחראי על הפרויקט אז בואו אחת ולתמיד נעשה סדר בבלאגן. בעוד הקבלן תפקידו לבנות את הפרויקט ולוודא כי תהליך הבניה מתבצע כמו שצריך ובסנכרון מלא בין בעלי המקצוע, מפקח הבניה אחראי לפקח על תהליכי הבניה . עליו ללוות את היזם לאורך כל הדרך כבר משלב תכנון הפרויקט ועד הרגע שבו הלקוח מקבל את המפתחות לידיים.

 

פיקוח בניה בגבעת עדה תפקידיו של המפקח

 1. למפקח הבניה יש אחריות ועליו לוודא לאורך כל הפרויקט כי תהליכי הבניה מתבצעים לפי התכניות האדריכליות
 2. מפקח הבניה אחראי לעקוב אחרי לוח הזמנים ובודק שאין חריגות בלוח הזמנים
 3. למפקח הבניה יש גם תפקיד בהיבט הבטיחותי ועליו לבדוק כי הבניה נעשית לפי התקן ועל פי כל כללי הבטיחות
 4. מפקח הבניה בודק את התקציב ושיש התאמות בין תהליך הבניה לבין התקציב שהוגדר בתחילת הפרויקט
 5. מפקח הבניה אחראי לוודא כי הבניה נעשית בצורה איכותית ועם חומרי העבודה שנקבעו מוודא
 6. על מפקח הבניה לדאוג לקבלת היתרי הבניה
 7. מפקח הבניה מנהל יומן עבודה עליו חותמים כל המהנדסים שלוקחים חלק בפרויקט
 8. מפקח הבניה בודק כי התכניות של האדריכל והמהנדס מעודכנות כל הזמן לפי קצב התקדמות הבניה

 

מול מי מפקח הבניה עובד?

מפקח הבניה עובד מול קבלני המשנה, האדריכל, הארכיטקט, המהנדס, הקונסטרוקטורים, קבלני איטום ולכן עליו להחזיק בידע רב בתחום הבניה.

 

יש חשיבות מאוד גבוהה לתהליך של פיקוח בניה מגבעת עדה משום שבעבר היו בונים מבנים פשוטים ולא מורכבים אבל היום, השילוב בין בניה ירוקה, מערכות בית חכם, מערכות מיזוג מתקדמות מחייב אותנו להיות מוכנים לכל תרחיש.

 

 

העסקת מפקח בניה בגבעת עדה איך זה עובד?

יש כל מיני סוגים של מפקחי בניה בגבעת עדה. יש מפקחים שעובדים עבור המגזר הפרטי. כלומר נניח, שאתם מחליטים לבנות בית פרטי על קרקע קיימת, אתם צריכים מפקח שזו ההתמחות שלו. לעומת זאת, יש מפקחים שעובדים בפרויקטים הקשורים להרחבה או השבחה כמו תמ“א 38 למשל. יש גם מפקחים שהתפקיד שלהם לעבוד מול גופים ציבוריים ולכן לפני שבוחרים מפקח בניה או חברה לפיקוח בניה בגבעת עדה, חשוב שתהיה התאמה בין הצרכים והדרישות של הפרויקט לבין הידע והיכולות של המפקח בשטח.

 

מה חשוב כאשר בוחרים מפקח בניה?

פרויקט בניה הוא דבר דינמי שכל הזמן משתנה ולכן אחד הדברים הכי חשובים בתהליך הבחירה של מפקח בניה הוא כל הנושא של זמינות. כדאי לבחור מפקח  שיהיה זמין עבור הפרויקט שלכם ולכן אם מדובר במישהו שכבר תפוס ויש לו פרויקטים אחרים שהוא לקח על עצמו, שווה להמשיך לבדוק ולבחור מישהו יותר פנוי. ניתן להיעזר באנשים שאתם מכירים שנמצאים בתהליך דומה לשלכם. כמובן שהידע, המקצועיות, הניסיון, היחס האישי וגם המחיר חשובים כאן.

 

פיקוח בניה בגבעת עדה שלבי בניה עיקריים

יש כמה שלבים עיקריים ומהותיים בכל פרויקט שבהם מפקח הבניה מחוייב להיות נוכח.

 • מדידת השטח – כל בניה חחיבת להתחיל בהיתרי בניה וממפה טופוגרפית שלה השטח שעליו הפרויקט צפוי להיבנות. מפה זו מדמה את הפרויקט בצורה מושלמת והיא כוללת גבהים, נקודות גובה, כבישים, עצים וכדומה. תהליך המדידה מתבצע אך ורק על ידי מודד מוסמך. מטרתה של המדידה ליצור דיוק ולאפשר לאדריכל לסרטט את התכניות. מקפח בניה חייב להיות נוכח בשלב זה ולוודא שתהליך המדידה נעשה בצורה יסודית ומקצועית.
 • יציקות, יסודות ובנית שלד- מדובר באחד מבין התפקידים הכי מהותיים של מפקח הבניה ולא משנה על איזה פרויקט אנחנו מדברים. על המפקח לוודא כי היציקה, הנחת היסודות ובניית השלד נעדים לפי התכניות של המהנדס. מדובר בשלב הקריטי והחשוב ביותר של הבניה ועליו כל הפרויקט מבוסס גם בהיבט הבטיחותי וגם בהיבט העיצובי. תפקידו של המפקח בשלב זה הוא לבדוק שכמות הברזל תואמת את התכניות וכי הבטון עצמו מחוזק.
 • תשתיות, מערכות איטום, חשמל ואינסטלציה – עוד שלב מאוד חשוב שבו המהנדס חייב להיות נוכח. עליו לשים דגש כי הגג וכל החללים בעיקר הרטובים והמרתף עוברים תהליך אטימה בדיוק לפי כמו שכתוב בתקן.
 • חיפויים -אין אפשרות לבצע עבודות חיפוי בכל מזג אויר וכאן יש משמעות גבוהה לרמת הסמיכות של הטיח. על המפקח לוודא שעובדי הקבלן מערבבים את הטיח כמו שצריך וכי הוא בעובי הנכון, שהחומר לא עומד זמן רב וכי כל התהליך מתבצע לפי כללי הבטיחות.

 

פיקוח בניה בגבעת עדה יתרונות

פיקוח בניה בגבעת עדה

 

יש כמה יתרונות לליווי הפרויקט באמצעות פיקוח או חברת פיקוח. ראשית כל בואו לא נשכח שבכל פרויקט מושקעים כספי עתק. לצערנו עדיין יש לא מעט קבלנים שדורשים על כל שינוי או תוספת כסף נוסף וזה מייקר את עלות הפרויקט בצורה ניכרת. בדיוק בשביל זה מפקח הבניה בא למנוע את הסטיות הללו ומציג את כל העלויות עוד לפני הבניה.  יחד עם זאת, מפקח בניה מסייע לשמור על איכות, על עבודה לפי התקן, על בטיחות בעבודה ובזכותו רמת הגימור של הפרויקט תהיה גבוהה יותר. יתרון נוסף הוא בהיבט של התעסקות, השקעת אנרגיה  ומשאבים בכל ההתנהלות מול הקבלנים. המפקח עושה עבורנו את העבודה הקשה והוא מקפיד שכל תהליך הבניה ייעשה על פי התכניות.

 

 

פיקוח בניה בגבעת עדה כמה זה אמור לעלות

עלות של פיקוח בניה בגבעת עדה משתנה בהתאם לסוג הפרויקט ורמת המורכבות שלו. המחיר לרוב נקבע לפי חודש כאשר המחיר נע בממוצע בין 9,000-40,000 ש“ח לחודש.

 

לסיכום, אם בעבר היינו עוד יכולים להתלבט האם אנחנו רוצים לשדרג את הפרויקט שלנו עם מפקח בניה או לא, היום כדי שהתהליך כולו יתבצע כמו שצריך, על פי התכניות, להימנע מחריגות, בעיות או ליקויי בניה, חייבים פיקוח בניה מסודר ומקצועי. אין זה משנה אם אתם יזמים של פרויקט נדל“ן חדש, בונים בית פרטי או פרויקט ציבורי הקשור לעירייה, חשוב לאתר מפקח בניה או חברה העוסקת בפיקוח בניה כדי להנות מכל היתרונות.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לפיקוח בנייה
המרכז לפיקוח בנייה

המרכז לפיקוח בנייה חברה שעוסקת בפיקוח בנייה לצד תכנון מקדים, ניהול וביצוע, ופיקוח על הפרויקט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

פיקוח בניה בחריש

  חריש היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בחריש ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
פיקוח בניה בעומר

  עומר היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בעומר ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
פיקוח בניה בתל-אביב

  תל-אביב היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בתל-אביב ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
פיקוח בניה ביפו

  יפו היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה ביפו ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
פיקוח בניה בקריות

  קריות היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בקריות ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
פיקוח בניה בשוהם

  שוהם היא עיר הנדל“ן של ישראל. אחד התהליכים הכי חשובים  נקרא פיקוח בניה בשוהם ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה במודעות לגבי פיקוח בניה.   

קרא עוד »
073-3753290