קבלן איטום: איך לבחור ומתי הוא נחוץ?

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

גם בארץ חמה כמו ישראל אי אפשר לוותר על איטום דירות ומבנים מפני הלחות של הגשמים, משום שאיתור נזילות וחלחול של לחות יכולים לקרות ממקורות שונים. האיטום הוא חובה והוא שומר על המבנה ועל התשתיות מפני התפוררות של חומרי הבנייה ומפני העובש והטחב שעלולים להתפתח בגלל הלחות. קבלן איטום חייב ללמוד את המקצוע שלו ולקבל לכך הסמכה כדי לדעת לעשות זאת נכון ולעבוד עם חומרים וטכנולוגיות תקניים בלבד.

היכן נחוץ איטום?

כל קבל איטום אמור לדעת לעשות את כל הסוגים של איטום שנחוצים לכל מבנה. הסוגים השונים נבדלים זה מזה בשיטות ובחומרים שיש להשתמש בהם, אבל בכל מקרה הם מטפלים בכל הבעיות שנגרמות בגלל לחות שמחלחלת אליכם בצורה כזאת בגלל איטום לא נכון. המקומות שבהם צריך לאטום הם מעטפת הבניין שאותה אוטמים בזמן הבנייה, איטום גג שאותו צריך לאטום בכל כמה שנים, איטום חניונים ומרתפים, איטום חדרים רטובים ואיטום מרפסות.

פיקוח ואיטום קיר

איך לבחור קבלן איטום?

קבלן איטום בוחרים לפי המלצות ולפי הניסיון והייעוץ שלו בעניין האיטום שאתם צריכים. אתם יכולים להיעזר בהמלצות של חברים ומשפחה או לבקש אותן ברשתות החברתיות, אבל ברור שהכי טוב לבדוק אותן ולראות אם יש לו ניסיון רלוונטי. חוץ מקריאת חומר על האיטום שאתם צריכים, בדקו את הקבלן לפי המענה שייתן לכם על שאלות ספציפיות. אפשר לראות לפי ההסברים שלו מי קבלן שיכול לעזור לכם לפי רמת הידע שלו ומי מתמצא פחות במה שאתם צריכים.

הסמכה ואחריות

לכל איטום יש אחריות וביטוח למקרה שאינו נעשה כראוי. ברוב המקרים אין בעיה אם בוחרים קבלן שיודע מה הוא עושה, אבל קורה לפעמים שהעבודה לא נעשתה כראוי ויש לחזור עליה. במקרים גרועים יותר יש לפצות אתכם על הנזקים שנגרמו בדלל חדירת מים שלא נמנעה בגלל עבודה לקויה. על כל אלה חובה להבטיח את עצמכם מראש ולעבוד רק עם מי שמבטיח לכם אחריות ואינו חוסך בביטוח. זה מה שיבטיח פיצוי במקרה של אי נעימות.

לעבוד בשיטה ובחומרים הנכונים לכם

החומרים שאתם עובדים קבלני איטום חייבים להיות תקניים וחובה שכל מפקח בניה יאשר שימוש בחומרים ומומלץ להתעניין מהו טיבם ועד כמה הם מודרניים ומתקדמים. השיטות שבהן משתמשים היום לאיטום יכולות להיות מסורתיות כמו זיפות גגות, למשל, אולם החומרים עצמם כבר מעודכנים לפי תקנים רלוונטיים. כמו כן, יש שיטות איטום שונות שמתאימים לכל מבנה לפי המפרט שלו והתכנון הספציפי ולכן יכול להיות שאיטום ששמעתם עליו לא יתאים לכם דווקא.

איטום חוזר

איטום נעשה אחת לכמה שנים גם כאשר הוא נעשה בצורה יסודית ותקנית. לכל חומר יש תפוגה ויש בלאי טבעי, ובוודאי לחומרים שנמצאים על גג או חשופים לשמש ולגשמים. ודאו שאתם יודעים בדיוק מתי אתם צריכים לחדש את האיטום שלכם כדי להימנע מנזקי לחות שתחלחל לבית שלכם בכל מיני מקומות.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290