חברות פיקוח בנייה

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

פיקוח בנייה הוא מקצוע הולך ומתפתח שהופך חיוני בכל מיזם,  גדול כקטן. כדי להבטיח שגם הפרויקט שלכם יהיה מנוהל כראוי וללא שיבושים בחרו את החברה הנכונה לכם

חברות פיקוח בנייה

בשנים האחרונות אנחנו שומעים הרבה יותר על חברות פיקוח בנייה שנכנסות לתחום זה ומתמקצעות בו, כך שהן יכולות להציע ניסיון מגוון וניהול פרויקטים בבנייה מהקטנים ביותר ועד המסובכים ביותר. כדי לבחור את חברת הפיקוח הנכונה לכם יש להגדיר מראש את הצרכים שלכם ולהציג אותם לאנשי המקצוע, שידגימו לכם כיצד יוכלו לבצע את הפיקוח מתחילת הפרויקט עד תומו המוצלח לשביעות רצונכם המלאה.

חברות פיקוח חוסכות כספים

חיסכון בהוצאות הוא נושא חשוב מאוד לכל חברה ולכל מיזם שרוצה להתייעל ולהצדיק את עצמו, אולם ללא בדיקת סעיפי התמחור ויישומם בשטח  על ידי מפקח בניה מקצועי המתמחה בתחום הבניה יקשה מאוד לעקוב אחר כל העלויות. חברות פיקוח בנייה קיימות בדיוק לשם כך, כדי להבטיח שעלויות הפרויקט יתומחרו מלכתחילה נכון, עם המרווחים הנדרשים לטעויות ולאלתורים ופתרון בעיות כמובן, אבל גם עם פיקוח צמוד שיעמדו בזמנים ובתכנונים מבלי לחרוג מהם ולגרום הפסדים רבים.

ניהול הפרטים הקטנים מרגע התכנון עם חברת פיקוח בניה

הכנת התכנית האדריכלית ותכניות הבנייה שמיועדות לכל קבלני הביצוע והתשתית היא השלב שלפני היציאה, לשטח והיא קריטית לחברות פיקוח בנייה שחייבות להיות מעורות במיזם מתחילתו. העין המקצועית שלהם מבחינה כבר בשלב זה בכל מה שמוטל עליהם לדאוג שיתבצע בדרך הטובה ביותר, וכאן חיוני להקשיב גם לדרך שבה הם אנשי המקצוע מציעים לכם לעשות זאת. מה שנראה מלמעלה שונה מאוד בשטח ויש לדעת זאת.

האינטרס שלכם קובע

חברות ניהול ופיקוח בנייה אמונות על הבטחת האינטרסים שלכם בשטח, כך שהקבלנים יעשו את עבודתם הכי טוב והאדריכלים יהיו מרוצים מרמת הביצוע ומהתיאום בין כל אנשי המקצוע שמיישמים את התכניות. האינטרס שלכם הוא לא רק פרויקט מפואר שמתנוסס בשטח, אלא שיהיה בנוי כהלכה וללא בעיות שעלולות להתגלות בעתיד, ללא ליקויים בביצוע שידרשו סטייה מלוח הזמנים וללא פשרות על חומרים ושימוש בטכנולוגיות מסוכנות ולא ראויות.

אתר משרד השיכון אחראי על פיקוח הבניה בארץ

הדרך הארוכה עד קבלת המפתחות

חזון נדל"ני מתחיל את דרכו בתכנון נכון ומסתיים עם מסירת המפתחות בזמן, ללא עיכובים שנגרמים מבעיות לוגיסטיות וביצועיות ומבלי שיהיו תאונות בשטח ואובדן חיי אדם ופגיעה בהם. פרויקט בנייה כולל מטבעו את כל הסיכויים והמרכיבים שעלולים להשתבש, אולם ההיתכנות לשיבוש נעוצה ברמת חברות פיקוח בנייה שתיקחו לפרויקט ויגרמו לו להתנהל בצורה החלקה ביותר, לפי החוק ובסטנדרט הגבוה ביותר. זהו האינטרס שלכם להבטיח זאת.

בירוקרטיה היא לא הדאגה שלכם

אילו היו מצליחים לוותר על כל הבירוקרטיה במיזם נדל"ני, ללא ספק היו הרבה יותר מיזמים כאלה. אלא שבירוקרטיה היא לא רק הרע בהכרחי אלא היא מבטיחה שמבנים ייבנו כפי שצרי ובהתאם לחוק, ומבלי לגרום בדיעבד להליכים משפטיים נגד היזמים והקבלנים. לשם כך, חברות פיקוח בנייה מתמחות בכל דקויות החוק ובכל הנהלים הבירוקרטיים שנחוצים להרמת פרויקט כזה, ולכם לא נותר אלא לתת לאנשיהן את המפתחות לניהול השלב המתיש ביותר.

קבלת החלטות בשטח

אחד התפקידים של אנשי חברות פיקוח בנייה הוא לבקר בשטח ולבדוק את מצב אתר הבנייה בתדירות שתיקבע ביניכם. הדבר הכרחי כדי להבטיח שהביצוע ייעשה כמו שצריך ומבלי לתת לליקויים ופגמים להימשך מבלי לתקן אותם בזמן. כל פתרון משבר כזה בזמן ובמקום חוסך לכם לא רק עלויות נוספות, אלא גם מבטיח לכם שההחלטות המקצועיות הנכונות ביותר התבצעו בשטח גם מבלי שאתם צריכים לבקר בו.

יישום עבודה איכותית בשטח ללא פשרות

ההחלטה שלכם אילו קבלני ביצוע לשכור וכיצד לבנות את המיזם ובאמצעות אילו טכנולוגיות חדישות מחייבת גם אנשי פיקוח וניהול שמיישמים זאת בשטח למענכם, ולנהל את המגעים שלכם עם כל הגורמים הרלוונטיים ללא פשרות וללא הזנחת התיאום היעיל. כדי להבטיח עבודה איכותית ומדויקת יש להכיר את כל המקומות שבהם עלולים "לעגל פינות", ולכן חברות פיקוח בנייה יעשו הכל כדי שזה לא יקרה ולא יפגע בהצלחת המיזם שלכם.

ניהול מוצלח מבטיח מיזם

ניהול כושל של מיזם יכול לטרפד את הצלחתו גם אם התכנית הייתה גאונית ומרהיבה על הנייר. כדי שפרויקט יצליח, ניהול על ידי חברות פיקוח בנייה יצליח למנוע את כל הכשלים והליקויים שמוכרים בדרך כלל מכישלונות מפוארים אחרים, ויבטיח לכם את ההצלחה שחיפשתם כשיצאתם לדרך זו. יש מי שדאוג לכך שזה יתבצע בשטח גם אם אינכם יכולים להיות בו בעצמכם ובמיוחד אם אינכם בקיאים בכל מה שנדרש מכל קבלן. זה תפקיד הפיקוח.

אנשי מקצוע מהימנים ומקצועיים בלבד

בחירת אנשי הניהול של חברות הפיקוח על בנייה נעשית אך ורק על פי שיקולים מקצועיים, ולפי ניסיון, תעודות מקצועיות והכשרה מתאימה. אנשי הניהול חייבים לבוא מהשטח ולדעת את כל הסודות הקטנים של אנשי המקצוע והקבלנים כדי לנהל ולתאם ביניהם בהצלחה, וזה גם סוד חברת פיקוח יעילה ואיכותית שמבטיחה לכם פרויקט בנוי כהלכה.

לקחתם על עצמכם פרויקט ענק שכולל כמה מוקדים, כמה תחומי התמחות, והרבה מאד אישורים, פיקוח ובירוקרטיה? זה הפרויקט הגדול הראשון שלכם בתחום הזה? לא רוצים לעשות טעויות שיעלו בפציעות או חיי אדם, פיצויים או עגמת נפש ולא רוצים לפגוע בשם שלכם?

חברת פיקוח לא רק המלצה

קחו חברת פיקוח שתסייע לכם לצלוח את הפרויקט. לרוב מדובר בפרויקטים ענקיים כמו תמ"א 38, פינוי בינוי או תיקוני תשתית ברמה העירונית או הממשלתית. אם זכיתם במכרז ואתם רוצים לוודא עובד טוב, חוקי ובטיחותי – חברת פיקוח זה מה שאתם צריכים. חברת פיקוח מתאימות לאנשים פרטיים, יזמי נדל"ן, עסקים ומוסדות ממשלתיים או פרטיים.

חברת פיקוח – למה זה טוב ומה היתרונות שלה

עבודת פיקוח בנייה והנדסה היא דבר מורכב, כלים יקרים, הרבה עובדים שדורשים תנאים וגם בטיחות, גימור ברמה גבוהה, עמידה בחוק ובלוח זמנים והתקשרות בחוזים רבים. חברת פיקוח בעצם מסייעת לכם להתחיל, להמשיך ולסיים את הפרויקט בזמן, בקלות ובמהירות, מונעת תקלות וסיבוכים, מתמודדת עם ההפקה של הפרויקט וחוסכת הרבה מאד זמן, כאבי ראש וכסף. חברת פיקוח מסייעת בפרויקטים גדולים מאד, ששווים כסף רב, ואשר אותו יזם או קבלן נמדד בפרטים הקטנים ביותר. זו הדרך לוודא שהמערכת כולה עובדת טוב, והכול זז בצורה מקצועית ובטיחותית. הניסיון של חברת הפיקוח מאפשר צליחת פרויקט ראשון מסוגו מצדכם בצורה טובה. בנוסף, חברת פיקוח לפעמים לוקחת את ניהול הלקוחות – לדוגמה אם מדובר בבניית בניין רב קומות. תלוי בהתקשרות שלכם וסוג הפרויקט.

עבודה נכונה מול חברות שמתמחות בשירותי פיקוח וניהול בניה יכולה לסייע לאנשים פרטיים. כמו כן, כדאי לנצל את הידע של החברה על מנת לצמצם הוצאות בפרויקטים בענף הבניה.

שלבים בעבודה מול חברות פיקוח בניה

פיקוח בניה הוא שירות שניתן על ידי אנשי מקצוע מיומנים. מטרת השירות היא לסייע בתכנון פרויקטים בענף הבניה ולתת פתרונות ללקוחות פרטיים. למרות שגם לקוחות עסקיים, יזמים ומשקיעים יכולים להיעזר בו, פרויקטים של אנשים פרטיים מחייבים שירות ברמת המעורבות הצמודה ביותר. כמו כן, יש כמה שלבים בעבודה מול חברות פיקוח גדולות או מפקח בניה עצמאי וכדאי להכיר אותם לפני שמתחילים לבצע את הפרויקט.

תכנון תקציב עם חברות פיקוח בניה

הקושי העיקרי של לקוחות פרטיים שנערכים לקראת פרויקט בענף הבניה הוא לתכנן ולאמוד את מסגרת התקציב. כולם יודעים איך הפרויקט שלהם צריך להיראות, אך מעטים מבינים כיצד להפוך את החזון למציאות בעזרת תקציב מסודר. כאן נכנסים לתמונה אנשי מקצוע שמגיעים עם רקע וניסיון מענף הבניה. כמו כן, מטרתם של אנשי המקצוע היא לתכנן את התקציב לפי צרכי הלקוח ובהתאם לתנאי השוק.

השגת אישורים ושיתוף פעולה עם האדריכל

הגשת תכניות בניה היא תנאי לקבלת היתר. את תכניות הבניה צריך להגיש אדריכל, אך מומלץ שהפיקוח עליו יתבצע על ידי חברה חיצונית. אותה חברה שמפקחת על הפרויקט וגם על האדריכל מכירה טוב יותר את מאפייני השטח, את דרישות הרשויות ואת מה שמצופה ממנו מצד הלקוח. לבסוף, תפקידה החברה שמפקחת על הבניה הוא לאחד בין כל הנושאים ולהגיש מסמכים מפורטים לרשויות כדי לקצר את משך הזמן שעובר עד לקבלת האישור המיוחל.

ביצוע הפרויקט בפועל

השירות שניתן על ידי חברות המתמחות בניהול פיקוח בניה  שמציעות פיקוח וניהול פרויקטים בענף הבניה נמדד בביצוע. מטבע הדברים, פרויקטים בענף הבניה נוטים להיות ארוכים, מסובכים, יקרים ומסורבלים. מנגד, פרויקטים שמנוהלים על ידי אנשי מקצוע מסתיימים מהר יותר – בכל תנאי שטח, בכל חומר ובכל שיטת בנייה. אם אנשים פרטיים רוצים לבצע פרויקטים כאלה, עליהם לדאוג לעבוד מול חברות פיקוח ולהעביר אליהן את תחומי האחריות המרכזיים.

בקרת איכות ובדיקות בטיחות תפקיד חברת הפיקוח

בשלב האחרון של עבודה מול חברות פיקוח מתבצעת סקירה מקיפה של איכות הבניה. זה גם השלב שבו מבצעים בדיקות בטיחות, בהתאם להיתר הבניה שניתן על ידי העירייה המקומית ולפי הסטנדרטים שמציבים הלקוחות. השילוב בין בקרת איכות ובדיקת בטיחות מאפשר להעביר את האחריות על תיקונים לידי הקבלן או אנשי המקצוע. בסופו של דבר, חברת הפיקוח מייצגת רק את האינטרסים של הלקוחות שלה והמעורבות שלה בפרויקט מוכיחה את עצמה.

חברת אגס הנדסה ופיקוח גאה להוביל את התחום ומזמינה גם אנשים פרטיים לקבל יחס מקצועי מהרגע הראשון.

 מהם התפקידים של חברת הפיקוח –חברות פיקוח וניהול פרויקטים

בניית מבנה, החל משלב התכנון ועד לשלב שבו המבנה נמסר לדיירים או לבעלים שלו, איננה עניין פשוט. את ניהול הפרויקט אפשר לבצע בשני אופנים: הראשון – באמצעות מנהל פרויקט והשני – באמצעות חברות פיקוח וניהול פרויקטים כמו קבוצת אגס שייקחו חסות על הפרויקט וילוו אותו החל משלבי התכנון ועד לשלבי הבנייה האחרונים. יזמים רבים מעדיפים למסור את הפרויקט לחברת ניהול מקצועית. זאת, הן בגלל היכולות הגבוהות המאפיינות בדרך כלל את מנהלי החברה הזאת והן בגלל היכולת שלה לתמרן וללוות את הפרויקט תוך הפחתת העומס ממנהל יחיד וחלוקת המטלות והאחריות בין כמה פונקציונרים. מה כולל התפקיד של חברת הניהול? אילו סיבוכים אפשריים עשויים להאט את תהליך הבנייה וכיצד יש לטפל בהם? בשורות להלן נעסוק בתפקידה של חברת הפיקוח וביתרונות הנובעים מעצם ביצוע הפרויקט באמצעותה ליזמים ולמממנים של הפרויקט

התפקיד של חברות פיקוח וניהול פרויקטים

חברות פיקוח וניהול פרויקטים נוטלת, כאמור לעיל, פיקוד על תהליך הבנייה בכללותו על ידי מפקח בניה מטעמה לצורך ניהול ופיקוח הפרויקט. התפקיד שלה מתחיל בשלב התכנון ומסתיים אך ורק במעמד מסירת המפתח לדיירים או לבעלי הבניין, כחלק מהמטלות שלה, החברה מפקחת על כל הגורמים הקשורים בתהליך הבנייה ומתאמת ביניהם. זאת, במטרה להביא לסיום הפרויקט בתוך פרק הזמן ותוך עמידה במסגרת התקציב שנקבעו מראש. חברת הפיקוח תנקוט בכל הפעולות הנדרשות להשגת המטרות כאמור לעיל, אשר נקבעו מראש על ידי הגורמים המקצועיים ביחד עם מנהלי הפרויקט.

תהליך הבנייה, כאמור לעיל, כרוך בתיאום ושילוב בין מספר גדול מאד של גורמים. בסיום התהליך יוקם בניין חדש, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים הן לפי דרישות החוק והן על פי התוכניות הקיימות. וכל זאת, תוך עמידה בתקציב שנקבע מראש להשלמת הפרויקט ובזמנים שהוקצו לו. על מנת להגיע לתוצאה, חייב ניהול הפרויקט להתנהל בצורה מקצועית, תוך פיקוח מקרוב על הגדרת העבודה, ביצוע העבודה, האיכות והתקדמות שלה בכל רגע נתון. חברות פיקוח וניהול פרויקטים מעסיקות אך ורק בעלי מקצוע מיומנים, העומדים בדרישות החוק במדינת ישראל והמורשים, כולם ביחד וכל אחד לחוד, לעסוק בפיקוח ובהכוונה של תהליך הבנייה.

סיבוכים בתהליך הבנייה והפתרונות האפשריים

תהליך הבנייה הוא ארוך למדיי, וכולל שיתופי פעולה עם מגוון רחב של בעלי תפקידים, שכל אחד מהם מביא לידי ביטוי את המומחיות שלו בשלב אחר של הבנייה. חברות פיקוח וניהול פרויקטים והנציגים שלהן באתר הבנייה, אמורים לבצע את כל התיאומים האפשריים במטרה ליצור המשכיות בתהליך ולהימנע מעצירות בבנייה ככל האפשר. עם זאת, בפרויקט כל כך גדול, המשלב עבודה של בעלי מקצוע רבים, הייתכנות לסיבוכים היא גבוהה. סיבוך יכול להתחיל באי עמידה בזמנים של בעל מקצוע אחד, ולהפוך לכאוס שלם כיון שנוצר צורך לשנות את לוח הזמנים של כל הקבלנים וספקי השירות הקשורים בו. חברת הפיקוח צריכה להיערך מראש למצבים הללו, ולהכין מראש פתרונות אפשריים. כיון שלא ניתן להתכונן מראש ממש לכל תרחיש אפשרי, חברות פיקוח וניהול פרויקטים מזהות את נקודות התורפה בתהליך ודואגות מראש לפתרונות אפשריים שלא יפגעו במהלך הבנייה ולא יגרמו לסטייה ממשית מהעלויות המתוכננות. חלק מהפתרונות עשוי להיות מציאת חלופה לספק וחלק אחר יכול להיות הוספת ספק, במטרה לזרז את העבודה. למשל – עיכוב בעבודות בניית השלד, שעיכבו את מהלך העבודה, יכול להתקזז בחלקו על ידי הוספת ספקים בשלבי הריצוף הטיוח והצביעה, כך שהחיסכון בזמן יקזז את הפיגור בשלבים ההתחלתיים. חברות פיקוח וניהול פרויקטים איכותית תעשה הכל על מנת לעמוד במסגרת הזמן והתקציב שהוקצו מראש לפרויקט.

חברות פיקוח וניהול פרויקטים

 

תמ"א 38

חברת פיקוח מסייעת לתכנן, להפיק ולבצע בצורה הטובה ביותר פרויקט תמ"א 38, דבר הדורש עבודה מול העירייה / מהנדס העיר, הדיירים, אדריכלים וקבלני הביצוע. חברה זו דואגת לסגור את כל הפינות – מקבלת אישורים, דרך בחירת העיצוב היפה והבטיחותי ביותר, עבודה מול הקבלן והדיירים, עד לסגירת הפרויקט והשלמתו. בנוסף, באזור צפופים במיוחד החברה גם דואגת שזה יפריע כמה שפחות לשכנים, והבנייה הרוויה לא תפריע את החיים הנורמליים. בהמשך העבודה, כשהיא כבר מתחילה – חברת פיקוח דואגת לעמוד בלו"ז ובתקציב, מוודאה כל פרט עם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, והעבודה מנוהלת בקצב אחיד עד להשלמתה בזמן שהובטח. לא כל חברת פיקוח יודעת להתמודד עם פרויקט כמו תמ"א 38 וחשוב לבחור רק חברה שמתאימה לכך, אם זה הפרויקט המדובר.

מה צריך לבדוק בבחירת חברת פיקוח

  1. שנעים לעבוד איתה, שהיחס מכבד, מענה מהיר ונעים, ושהיא מקצועית ואדיבה
  2. חשוב שחברת פיקוח תהיה בעלת ניסיון גדול והיקפי כמה שיותר, ונקודתית כמה שיותר מנוסה בפרויקט מהסוג שאתם רוצים להפיק – מבניין קטן ועד גדול, דרך תמ"א 38 ועוד
  3. שתהיה מסוגלת ללוות הכול – מהתכנון הראשוני, דרך התמודדות מול הבירוקרטיה והגורמים, הדיירים, אנשי המקצוע והרחוב
  4. שתהיה בהתקשרות עם אנשי מקצוע איכותיים, מורשים, מקצועיים ומנוסים
  5. שתעבוד מסודר, בכתב, עם חוזה ותיקח אחריות

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לפיקוח בנייה
המרכז לפיקוח בנייה

המרכז לפיקוח בנייה חברה שעוסקת בפיקוח בנייה לצד תכנון מקדים, ניהול וביצוע, ופיקוח על הפרויקט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תוכניות בנייה
חשיבות תקן 5281

בנייה ירוקה היא גישה הוליסטית לתכנון, בנייה ותפעול של מבנים שמטרתה להפחית את ההשפעה הסביבתית של תהליכים אלו, ולשפר את איכות החיים של המשתמשים במבנים. בשנים האחרונות, בנייה ירוקה הפכה לפופולרית יותר ויותר כתוצאה מהמודעות ההולכת וגוברת לשינויי האקלים, הצורך בשמירה על משאבי טבע והדרישה של הצרכנים לבנייה איכותית ובריאה יותר.

קרא עוד »
בניה
בחינת היתר בניה לפי מספר הגוש והחלקה של נכסכם

בבואכם לקבל היתר בנייה לנכס שלכם, חיוני לדעת את מספרי הגוש והמגרשים הקשורים לקרקע שלכם. מספרים אלה משמשים לזיהוי המיקום הספציפי של הנכס שלך בתוך עירייה או עיר. על ידי הבנת מספרי הבלוק והמגרשים של הנכס שלך, אתה יכול להבטיח שבקשת היתר הבנייה שלך תטופל בצורה חלקה ויעילה.

קרא עוד »
WORK SITE
כל מה שרצית לדעת על פיגומים – השכרת פיגומים

פיגומים הם מרכיב חיוני בענף הבנייה, המספק מבנה זמני לתמיכה בעובדים ובחומרים במהלך פרויקטי בנייה. הוא מציע דרך בטוחה ויעילה לגשת לאזורים גבוהים ולבצע משימות בגבהים שונים. כאשר מחפשים פיגומים למכירה, חשוב להבין את הסוגים השונים הזמינים ואת השימושים הספציפיים שלהם.

קרא עוד »
073-3753290