איך לדעת מה מספר המעליות הנכון לבניין?

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

איך יודעים כמה מעליות הבניין שלכם צריך? אם אתם בתהליך בנייה בהשקעה משותפת לרכישת בית חדש, אם אתם מתכננים שדרוג של הבניין הישן ולא יודעים כמה מעליות נכון להתקין, או שאתם בכלל משקיעים בבניין מסחרי במטרה להפוך אותו לבניין המשמש את הציבור, ישנן הגדרות בטיחות וכן תקנות תכנון ובנייה התקנת מעליות המחייבות לפחות שתי מעליות.

בכל בניין שיש בו לפחות 27 מטרים יש הכרח להתקין לפחות שתי מעליות, כך ששתי המעליות תשמשנה את הציבור ותהווינה אופציה נוחה לשימוש במקרה שאחת המעליות תפוסות. יתרה מכך, שתי מעליות משמשות את הציבור במקרה שאחת מהמעליות נתקעת או שיש בה תקלה – ניתן להשתמש במעלית השנייה ולא לעכב את הפעילות.

כידוע, מעליות מהוות אמצעי נוח למעבר בין קומות בעיקר בבניינים מרובי קומות ואולם, לא בכל המקרים קיים מצב של התקנת מעליות מרובות מספיק שתשמשנה את כל המשתמשים בו. במקרים רבים למרות קיומם של משרדים שונים המשמשים את העסקים במקום, ישנה מעלית אחת בודדת או במקרים אחרים ניתן למצוא שתי מעליות הממוקמות באזורים שונים של הבניין כך שלא תמיד נוח להגיע מאחת לאחרת.

התקנות לעניין הוספת מעלית לבניין מגדירות את המשקל המותר לנשיאה בכל מעלית כך שלמעשה, גם את גודל המעלית יש לחשב בהתאם למספר המשתמשים בבניין, למספר העסקים הפעילים בו, למספר העובדים המיועדים לעבוד בכל משרד ועוד. כמובן שלא ניתן לקבל מספרים מדויקים ועם זאת, באמצעות הערכות של מומחים בתחום תוכלו לדעת כמה מעליות יש להציב בבניין ובאילו מיקומים בדיוק.

ישנן תקנות הנדסיות מדויקות וכן תוכנות מתקדמות המאפשרות לחשב את מספר המעליות הנדרשות לכל בניין, את גודלה של כל מעלית, את מספר המטרים הנדרש לבנייתה, כמו גם את גודלה בהתאם למספר הקומות בבניין והמשקל הכולל של הנוסעים המתכוונים לעלות במעלית זו.

בהתאם לחישובים של אנשי מקצוע המבוססים על תכנון הנדסי של הבניין קל הרבה יותר לדעת בדיוק אילו מעליות הכי נכון למקם, מה סוג הדלתות שיש להתאים בבניין, כיצד ניתן ליצור נגישות נוחה למעליות גם לבעלי מוגבלויות, את גבולות השימוש במעליות וכן אם ישנן הגבלות נוספות שאליהן יש לשים לב.

עבודה צמודה עם מהנדסים

כדי לקבל את המידות המדויקות של המעליות וכן את הגודל הרצוי, המשקל של כל מעלית וכן המשקל הרצוי לנוסעים העתידים להשתמש במעליות אלו, חשוב לעבוד במקביל עם מהנדסים בעלי ניסיון וידע בתחום, אשר רכשו את ניסיונם בבניית מעליות מתאימות בבניינים מסחריים ותעשייתיים שונים.

כל אלו הופכים את השימוש בבניין להרבה יותר נגיד ונוח כאשר השימוש במעלית נעשה הרבה יותר מותאם לצרכים של המשתמשים בבניין: מעליות נוחות וזמינות למשתמשים הופכות את התעבורה בבניין מדי יום להרבה יותר קלה ופשוטה.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לפיקוח בנייה
המרכז לפיקוח בנייה

המרכז לפיקוח בנייה חברה שעוסקת בפיקוח בנייה לצד תכנון מקדים, ניהול וביצוע, ופיקוח על הפרויקט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

הדרך להגדיל את שטח המגורים: אני מוסיפה מרפסת לבניין קיים

הוספת מרפסת לבניין קיים יכולה לספק יתרונות רבים. זה יכול להגדיל את השטח החיצוני השמיש, לשפר את המשיכה האסתטית של הבניין, ואפילו להגדיל את ערך הנכס. בנוסף, מרפסת יכולה להציע לדיירים מפלט חיצוני פרטי בו הם יכולים להירגע וליהנות מהנוף.

קרא עוד »
יעקב אביב מפקח בנייה
יעקב אביב – אתם חייבים מפקח בנייה!

בניית בית או שיפוץ נכס הם פרויקטים מורכבים, טעונים רגשית ורוויים בסיכונים. בחירה נכונה של אנשי מקצוע מנוסים ובעלי מוניטין היא קריטית להבטחת הצלחה, הן מבחינת התוצאה הסופית והן מבחינת חוויית התהליך. לכן, אסור לכם לוותר על איש מקצוע שיהיה "העיניים שלכם" בשטח – גם יחסוך לכם כסף וגם יוודא שהפרויקט יוצא על פי הדרישות שלכם וללא ליקויי בנייה.

קרא עוד »
חשיפה של טיפים מפרקטיים בפתיחת סתימות עי אינסטלטור מוסמך

כאשר אתה מתמודד עם ניקוז או צינור חסום, חיוני לחפש את המומחיות של אינסטלטור מוסמך. ניסיון לפתור את הבעיה בעצמך יכול לעתים קרובות להוביל לנזק נוסף ולתיקונים יקרים. לאינסטלטור מיומן יש את הידע והכלים הדרושים על מנת לפנות ביעילות סתימות ולהבטיח שמערכת האינסטלציה שלכם פועלת כהלכה.

קרא עוד »
תוכניות בנייה
חשיבות תקן 5281

בנייה ירוקה היא גישה הוליסטית לתכנון, בנייה ותפעול של מבנים שמטרתה להפחית את ההשפעה הסביבתית של תהליכים אלו, ולשפר את איכות החיים של המשתמשים במבנים. בשנים האחרונות, בנייה ירוקה הפכה לפופולרית יותר ויותר כתוצאה מהמודעות ההולכת וגוברת לשינויי האקלים, הצורך בשמירה על משאבי טבע והדרישה של הצרכנים לבנייה איכותית ובריאה יותר.

קרא עוד »
בניה
בחינת היתר בניה לפי מספר הגוש והחלקה של נכסכם

בבואכם לקבל היתר בנייה לנכס שלכם, חיוני לדעת את מספרי הגוש והמגרשים הקשורים לקרקע שלכם. מספרים אלה משמשים לזיהוי המיקום הספציפי של הנכס שלך בתוך עירייה או עיר. על ידי הבנת מספרי הבלוק והמגרשים של הנכס שלך, אתה יכול להבטיח שבקשת היתר הבנייה שלך תטופל בצורה חלקה ויעילה.

קרא עוד »
073-3753290