איך בוחרים קבלן שיפוצים

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

כל מה שאתם צריכים לדעת על קבלן שיפוצים

קבלן שיפוציםרגע לפני שאתם מחליטים לבצע שיפוץ בבית, חשוב שתבחרו קבלן שיפוצים מקצועי ואמין עם ניסיון והמלצות אשר יבצע לכם את עבודות השיפוץ בצורה הטובה ביותר ובאיכות גבוהה. קבלן שיפוצים היא משימה לא קלה ומורכבת אשר דורשת השוואה בין כמה סוגי קבלנים בטרם אנו מחליטים על בחירת הקבלן. קבלן שיפוצים איכותי ואמין הוא קבלן שיש לו ניסיון בתחום השיפוצים ויש לו קבלות בשטח כולל המלצות של לקוחות מרוצים. לכן שבוחרים קבלן שיפוצים לעבודות השיפוץ בבית חשוב לבחור בצורה חכמה ושקולה על מנת שלא יקרה מצב בו קבלן השיפוצים יבצע את עבודות השיפוץ לא לשביעות רצוננו ולא באיכות גבוהה.

מיהו קבלן השיפוצים?

קבלן השיפוצים הוא למעשה איש מקצוע שאחראי על עבודות השיפוץ בבית. הקבלן אחראי על העבודה עצמה בשטח, על ניהול העובדים השונים אשר יש לנו צורך בהם במהלך השיפוץ, וכן על אחריות טיב העבודה עצמה.

לשם מה יש צורך בקבלן שיפוצים?

כל עבודת שיפוץ אשר מתבצעת בבית או בבניין עצמו מצריכה קבלן שיפוצים. קבלן השיפוצים הוא מעין איש מקצוע חשוב ביותר ובעל סמכות ואחריות גדולה מאוד בכל מה שקשור לשיפוץ הדירה או הבניין. ללא קבלן שיפוצים לא ניתן לשפץ את הבית בצורה הטובה ביותר. מאחר שלקבלן השיפוצים יש ניסיון רב בתחום השיפוצים ובהתאם לחוקי הבנייה ושיפוץ בארץ חובה שהוא יהיה נוכח בכל שיפוץ שאנו רוצים לבצע בין אם זה שיפוץ חיצוני או פנימי לבניין עצמו או שיפוץ בתוך הדירה שלנו.

מהו תפקיד קבלן השיפוצים?

תפקידו של קבלן השיפוצים הוא למעשה להיות אחראי על אנשי המקצוע השונים ועבודתם במהלך השיפוץ עצמו. אנשי מקצוע יכולים להיות צבעים, רצפי, אינסטלאטורים, חשמלאים ועוד. מעבר לכך, קבלן השיפוצים גם אחראי על איכות העבודה בשטח והתוצאה הסופית של השיפוץ עצמו. כלומר לקבלן שיפוצים יש אחריות גדולה מאוד על הכתפיים החל מאחריות על אנשי המקצוע השונים, על טיב העבודה המתבצעת בפועל וכן על התוצאה הסופית של העבודה עצמה. לכן חשוב לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ובעל ניסיון אשר מופיע בפנקס הקבלנים של איגוד הקבלנים ושניתן לסמוך עליו בעבודות השיפוץ השונות.

כיצד ניתן לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ואמין?

על מנת לבחור קבלן שיפוצים מקצועי, יסודי ואמין יש צורך לשים לב לדברים הבאים. באמצעות הפרמטרים הבאים תוכלו לבחור את הקבלן השיפוצים המקצועי והאמין ביותר שיבצע את עבודות השיפוץ אצלכם בבית בצורה המקצועית והיסודית ביותר. כך שבתום השיפוצים תקבלו דירה משופצת ויפיפייה ברמת גמר גבוהה מאוד. הפרמטרים שעליכם לשים לב בעת בחירת קבלן שיפוצים כוללים:

  • המלצות מחבריםהמלצות מחברים קרובים וקרובי משפחה הם הדרך הטובה ביותר לבחירת קבלן השיפוצים שלכם. באמצעות חברים או קרובי משפחה שעברו שיפוצים בדירה והיו מרוצים מהתוצאות, תוכלו להגיע לקבלן מקצועי, יסודי ואמין שיבצע לכם את השיפוצים בצורה הטובה ביותר וכך להימנע מחאפרים ומתחזים למיניהם שיגרמו לכם לנזקים גדולים יותר.
  • שיחה טלפוניתדרך שיחה טלפונית תוכלו לשמוע את הטון של בעל המקצוע וכן בהתאם לאינטואיציה שלכם להחליט אם מתאים לכם פגישה איתו או לא. פעמים רבות דרך הטלפון ניתן לפסול קבלני שיפוצים רבים עקב חוסר כימיה.
  • כימיה עם הקבלןדבר חשוב ביותר לבחירת קבלן היא הכימיה. אם החלטתם להיפגש בשטח עצמו ולראות את הקבלן בעבודה, תוכלו דרך הפגישה עצמה לראות אם יש לכם כימיה עם הקבלן או לא. לפעמים שיחות טלפוניות יכולות להטעות אותנו מבחינת כימיה, אך פגישה פנים מול פנים היא הדרך המצוינת לבדוק אם יש לכם תקשורת עם הקבלן או שלא. ותקשורת היא דבר חשוב במיוחד שמדובר על איש מקצוע שהוא להיות תקופה ארוכה אצלכם בבית.
  • ניסיוןניסיון הוא דבר חשוב מאוד בעת בחירת קבלן. קבלן ללא ניסיון הוא קבלן שיהיו איתו הרבה בעיות בגלל חוסר הוותק שלו בתחום. לכן תמיד חפשו קבלן עם ניסיון על מנת שידע את העבודה ומה לעשות בשטח, גם אם מדובר על מחירים גבוהים מאוד. קבלנים בעלי ניסיון הם קבלנים כדאיים יותר מאשר קבלנים ללא ניסיון.
  • מקצועיותמקצועיות הקבלן היא דבר חשוב מאוד. קבלן לא מקצועי הוא קבלן שיבצע לכם עבודה ברמת גמר נמוכה מאוד. כמו כן, קבלנים לא מקצועיים הם לרוב קבלנים חאפרים שבמקום לבצע את העבודה הם גורמים לכם לנזקים גדולים יותר בגלל חוסר ההבנה שלהם. אז במקום להזמין איש מקצוע שוב ולשלם עוד כסף עדיף למצוא קבלן מקצועי ורצוי שיהיה מאיגוד הקבלנים וכן יהיה רשום בפנקס הקבלנים.
  • אתרי אינטרנטעוד דרך מעולה למצוא קבלן בתחום השיפוצים היא דרך אתרי אינטרנט שונים בהם מרכזים את בעלי המקצוע השונים. באתרים אלו נוכל לראות חוות דעת של לקוחות אשר עבדו עם הקבלן עצמו. מעבר לכך, תוכלו לגלוש לאתר הקבלן ולראות עבודות שונות שהוא ביצע, לקרוא אודותיו וכן להתרשם מבעל המקצוע עצמו.

אל תוותרו על ביטוח בזמן השיפוץ

החלטתם לבחור את הקבלן שאתם הכי מתחברים אליו הכל טוב ויפה, אך אל תשכחו לוודא שלקבלן שלכם יש ביטוח אשר מגן עליכם  מפני נזקים בזמן שיפוץ. ביטוח בזמן השיפוץ חשוב ביותר והוא לטובתכם, במיוחד במקרים שבהם הקבלן גרם לכם לנזקים לא קטנים בדירה. עם ביטוח בזמן השיפוץ תוכלו להיות מוגנים מכל אותם הנזקים השונים שעשה לכם הקבלן בדירה של בכוונה. בקשו מהקבלן שלכם אישור עריכת ביטוח. מסמך זה מוכיח כי הקבלן שבחרתם הוא בעל ביטוח בזמן שיפוץ אשר תקף עבור העבודות השונות שאתם מתכוונים לבצע בדירה. על מהמסמך עצמו יש לציין את שם הלקוח, כתובת הדירה, לוח הזמנים ומהות העבודה. ברגע שחברת הביטוח מקבלת מסמך זה וחותמת עליו המסמך תקף לכל נזקי השיפוץ למיניהם. כמו כן, חשוב שיופיע סעיף בטופס החתום לנזקי ביטוח שבמידה ונגרמים נזקים תוך כדי העבודה לרכוש אתם מבטוחים על כך. חשוב שיופיעו נזקי לרכוש שלכם או נזקים לרכוש של  אחרים.

קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים – לא רק הקבלן עצמו הוא משמעותי

הידעתם כי בישראל משפצים את הבית אולי יותר מכל מדינה אחרת? זה מלמד אותנו על החשיבות של הבית לישראלים ועל כך ששיפוץ הוא הבית הוא אחד הדברים החשובים ביותר לכל ישראלי. על כן ניתן גם להבין מדוע מקצועות השיפוץ הם כה מבוקשים ומדוע יש כל כך הרבה ישראלים העוסקים במקצוע זה. כאשר אנחנו חושבים על התחום של השיפוץ אנחנו ישר חושבים על קבלן שיפוצים. אין ספק כי תפקידו של הקבלן הוא חשוב ביותר אך אל לנו לחשוב כי הוא התפקיד היחידי שחשוב. באותה מידה יש משמעות לחשמלאי, אינסטלטור, רצף, איש האלומיניום ואיש המזגנים כאשר אנחנו מבצעים שיפוץ. אם אנחנו רוצים להבטיח כי השיפוץ יתבצע על הצד הטוב ביותר אנחנו צריכים להבטיח כי השיפוץ יתבצע בצורה האיכותית ביותר ועל כך יש לתת את הדעת.

קבלן שיפוצים – מה היתרונות של מפקח בניה?

לאור העובדה כי הצוות המסייע של הקבלן הוא כה חושב עולה השאלה האם לא עדיף לבחור מפקח בניה על פני קבלן שיפוצים. זוהי שאלה חשובה ביותר שאנו צריכים לתת עליה את הדעת. אם כן מה הם היתרונות של מפקח בניה, ומדוע יותר ויותר ישראלים בוחרים לעשות זאת? אלו הן שאלות חשובות ביותר שאנו צריכים לתת עליהן את הדעת. אם כן אתם צריכים להבין כי מפקח בניה מוזיל את העלויות בצורה ניכרת ויכול לחסוך לכם אלפי שקלים ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. עקב העובדה כי אתם לא פונים אל קבלן אתם חושכים את עלותו וזהו דבר משמעותי ביותר בשבילכם.

קבלן שיפוצים – מה החסרונות של מפקח?

אך אל תטעו לא תמיד כדאי לבחור מפקח בניה לניהול פרויקט שיפוץ דירה לעתים עדיף בהרבה לבחור קבלן שיפוצים. אתם צריכים להבין כי לרוב מפקח בניה יחייב אתכם להשקיע זמן יקר בתהליך השיפוץ. אתם תהיו אלו שיצטרכו לפנות אל כל בעל מקצוע וזהו דבר היכול לגזול לכם זמן יקר. בנוסף, יהיה לכם קשה לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. על כן אם אתם בוחרים לעבוד עם מפקח בניה עשו כל מאמץ בכדי לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר וכך תבטיחו כי השיפוץ יתבצע על הצד הטוב ביותר ושלא תתאכזבו ממנו בסופו של יום קבלן שיפוצים .

קבלן שיפוצים – אז במה עדיף לבחור?

אז מה עדיף קבלן שיפוצים או שמא דווקא מפקח בניה? מה עדיף לנו לבחור? אלו הן שאלות חשובות ביותר שאנו צריכים לתת עליהן את הדעת. אם כן אתם חייבים להבין כי אין כאן תשובה אחת ויחידה וכל אחד צריך לקבל את ההחלטה שהכי נכונה בשבילו ושהכי טובה בשבילו וכך להבטיח כי השיפוץ יתבצע על הצד הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לפיקוח בנייה
המרכז לפיקוח בנייה

המרכז לפיקוח בנייה חברה שעוסקת בפיקוח בנייה לצד תכנון מקדים, ניהול וביצוע, ופיקוח על הפרויקט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

5 טיפים לצביעת דירה

צביעת הדירה שלנו זה דבר חשוב מאוד. כאשר אנחנו צובעים מחדש את הדירה שלנו אנחנו מחדשים אותה והופכים אותה למטופחת ויפה יותר. יש הרבה טיפים

קרא עוד »
073-3753290