איך בודקים איכות ביצוע של נישות גבס

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

גבס הוא אחד מחומרי הבנייה הכי רב גוניים מבחינת אפשרויות העבודה איתו והיכולת לייצר קונסטרוקציות פשוטות ומורכבות כאחד, עם רמת ביצוע איכותית וחזקה ואיכות אסתטית מרשימה מאוד. כך למשל אחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות בתחומי הבנייה והשיפוצים בישראל הוא בניית נישות גבס ייעודיות ומעוצבות, למשל למוצרי חשמל, כחלופה בנויה ומרשימה למזנונים, להתקנת טלוויזיות ענקיות וכיוצא באלו. הפופולאריות הזו רק מחזקת את החשיבות של ביצוע בדיקות איכות קפדניות לגבי עמידות ואיכות הביצוע של נישות גבס. נסביר איך מבצעים בדיקות איכות אלו ומדוע הן כה חשובות.

עולם ומלואו של נישות גבס

נישות גבס הן פתרון מעוצב ומאוד איכותי אשר נמצא בצמיחה מתמדת בישראל בשנים האחרונות וכל מפקח בניה חייב להכיר. מדובר באמת על עולם ומלואו של אפשרויות מבחינת עיצוב, גודל והתאמה אישית למוצרים ויישומים שונים. כך למשל ניתן לראות נישות גבס במטבחים חדשים, למשל עבור יצירת מקום מוגדר ומעוצב למקרר או כפתרון אחסון מיוחד למוצרי חשמל אחרים, יש אנשים שבונים נישות למכונת הכביסה והמייבש וכמובן שגולת הכותרת היא נישות עשויות גבס לטלוויזיות ענק וכאמור גם בתור פתרון מעוצב, ייחודי ומותקן ישירות על הקיר לקישוט ואחסון במקום הצבת מזנון טלוויזיה או ארון אחסון גדול.

הפריחה בתחום נישות הגבס נולדה והתפתחה בעיקר הודות להתפתחויות "המטורפות" בשדה טלוויזיות הענק. כך למשל סמסונג, המובילה בישראל ובעולם במכירת טלוויזיות ובחידושים בתחום, הוציאה ומוציאה טלוויזיות חכמות גדולות מעוצבות המציעות חוויית צפיה עשירה ואיכותית ואשר משמשות ממש כמו יצירת אמנות טכנולוגית בבית – לכן אנשים רצו להשלים את החוויה ואת הסטייל עם נישת טלוויזיה מעוצבת ומותאמת אישית מגבס, לעיתים קרובות עם תוספת מבנים ייעודיים לרמקולים, מקרני קול ושאר אמצעי מדיה ובידור דיגיטלי.

חומר בנייה ורסטילי אך גם קל ומחייב דיוק ומקצועיות חסרת פשרות

כאמור, הגבס הוא חומר עבודה מאוד ורסטילי וניתן לבנות באמצעותו שפע בלתי נתפס של דברים וקונסטרוקציות ביישומים שונים, מקירות גבס ויצירת הפרדות ואפילו חדרים שלמים בקלות ובמהירות, דרך בניית נישות מדויקות ואסתטיות לפריטים שונים ועד מבנים מעוצבים מורכבים על תקרות וברחבי פרויקט הבנייה או השיפוצים שלכם. היום יש גם לוחות גבס מקצועיים וייעודיים אפילו לשימוש חיצוני ולשימוש בחדרים רטובים. הגבס כה רב גוני מבחינת יכולות הבנייה בו הרבה בגלל שהוא קל משקל וקל מאוד לעבד אותו ולהלביש מבנה גבס על גבי תשתית מתאימה (תשתית מפלדה מגולוונת או אלומיניום).

אבל בדיוק בגלל המשקל הנמוך שלו וקלות העיבוד שלו, הגבס גם יכול להיות לא יציב ולא חזק מספיק כאשר הביצוע אינו לפי הדרישות הטכניות וההנדסיות ולא בצורה המתאימה לשימוש המיועד למבנה הגבס. כך למשל, נישת טלוויזיה מגבס האמורה לשאת משקל גבוה יחסית של טלוויזיית סמסונג ענקית וחדשה ועוד מוצרי מדיה נוספים, חייבת להיות חזקה ועמידה למטרה זו – אחרת יש סיכון מהותי לקריסת הקונסטרוקציה ולפגיעה ברכוש ואף לפציעות גוף. ככל שקונסטרוקציות הגבס הופכות גדולות ומורכבות יותר, כך המשקל שלהן עולה ויש לתמוך בהן עם התשתית המתאימה והחזקה ביותר.

בביצוע בדיקות איכות ביצוע של נישות גבס בודקים גם את הגימור והאסתטיקה של עבודות הגבס כמובן, אך בעיקר מושם דגש על בדיקת החוזק המבני והמכאני של הנישה, כאשר קריטי שהמבנה יעמוד בכל תקני הבנייה בגבס ויתאים במאפייניו ובתשתית שלו לעומסים בהם הנישה אמורה לעמוד – למשל נשיאת משקל רב. כמו כן יש לוודא ביצוע איכותי ותקני של חיווט חשמל בתוך קונסטרוקציית הגבס ושל גימור מקצועי המבטיח עמידות ואמינות לאורך זמן.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לפיקוח בנייה
המרכז לפיקוח בנייה

המרכז לפיקוח בנייה חברה שעוסקת בפיקוח בנייה לצד תכנון מקדים, ניהול וביצוע, ופיקוח על הפרויקט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

5 טיפים לצביעת דירה

צביעת הדירה שלנו זה דבר חשוב מאוד. כאשר אנחנו צובעים מחדש את הדירה שלנו אנחנו מחדשים אותה והופכים אותה למטופחת ויפה יותר. יש הרבה טיפים

קרא עוד »
073-3753290