התקנת חימום תת רצפתי בבית

פיקוח בניה ופרויקטים במחירים שלא תמצאו באינטרנט באחריות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

למידע נוסף והצעות מחיר, מלאו את הטופס

רבים כבר גילו את נפלאותיו של החימום התת רצפתי. חימום המביא עמו שלל יתרונות לסביבת המגורים ושדרוג משמעותי לאיכות החיים. הוא מוטמע מתחת לכל סוג של אריחי רצפה, מייצר חמימות בצורה אחידה, נעים למדרך של כפות רגליים יחפות ונחשב לחסכוני מאוד מהבחינה האנרגטית. כמו כן, היות והוא סמוי לעין המתבוננת הוא מאפשר לשמור על מראה מינימליסטי ועל ניצול מקסימלי של השטח. אם בכוונתכם לשלב מערכת מסוג זה בתהליך בניית או שיפוץ הבית או פשוט כתוספת לקראת העונה הקרה, חשוב שתכירו את כל הפרטים הקטנים המעורבים בתהליך. מבחירת החברה המציעה את הפלטפורמה דרך שלבי הביצוע ועד שימוש יומיומי לאחר ההתקנה.

על מים או חשמל – מה החימום המומלץ?


השלב הראשון כאשר מדובר על התקנת חימום תת רצפתי הוא בחירת סוג המערכת כאשר בשוק פועלים שני סוגים של מערכות: האחת היא מערכת חימום המבוססת על חשמל והשנייה מבוססת על מים. מרבית הדיירים בוחרים בזו המבוססת על מים היות והיא נחשבת לבטוחה במיוחד, נטולת קרינה אלקטרומגנטית וללא סכנת כוויות או התלקחות וכן חסכונית לאורך זמן. הפעולה שלה מבוססת על מנגנון פיזיקלי פשוט יחסית: מתקינים משאבת חום מחוץ לבית הסופגת חום מהאוויר החיצוני כולל בעונה הקרה. החום מועבר אל המים בצנרת של מערכת החימום ואלה מתחממים והרצפה חמימה ונעימה.
השלב הבא לאחר בחירת המערכת יהיה להגדיר את אזורי החימום הייעודיים. ניתן להשתמש במערכת לכל הבית או במערכת שתחמם רק חדרים מסוימים. ההעדפה היא מערכת לכל הבית, כיוון שהיום ניתן לבחור איזה חדר לחמם ואפילו לווסת טמפרטורות שונות לחדרים שונים על פי צרכי המשתמש. למשל, בחדר האמבטיה יתכן ותזדקקו לחום גבוה יותר מאשר בסלון בשעות מסוימות במהלך היום.

למי פונים כדי ליהנות ממערכת חימום אמינה והתקנה מקצועית?


רוב הדיירים מתקינים חימום תת רצפתי כחלק משיפוץ או בנייה, כי כדאי להתקין את המערכת ורק לאחר מכן את הרצפה. כאשר מבצעים התקנה של המערכת ללא החלפה של הרצפה, יש לקחת בחשבון שיהיה צורך להרים את הרצפה ולבצע התאמות בצנרת ויתכן שהפרויקט יהיה ארוך יותר או יקר יותר מכפי שהיה עולה אם הוא היה משולב בתהליך הבנייה או השיפוץ. אומנם המערכת מתאימה לכל סוגי הריצוף אך יש להתייעץ עם החברה המתקינה בנוגע לעץ מלא ולדעת שלא ניתן להתקין אותה במרחבים בהם יש שטיח מקיר לקיר. בכל מקרה, לא יראו את המערכת תחת הריצוף הנבחר.
בתהליך התכנון, יש להתייחס גם ליכולת הבידוד של החללים השונים, חדרים עם פתחים מול חדרים אטומים שיזדקקו לפחות אנרגיה על מנת לשמר את החום וכמובן חללים רטובים מאתגרים במיוחד ויש לבחור מראש מערכת המאפשרת חימום גם בחללים רחבי ידיים ובמיוחד בעלי תקרות גבוהות.
בתהליך התקנת חימום תת רצפתי חשוב לפנות לחברה המתמחה בשיווק מערכות חימום תת רצפתיות המכירה היטב את המערכת והתאמתה וכן תוכל לבצע את ההתקנה בדרך המקצועית, המקיפה והטובה ביותר. בכל מקרה, לפני שמתחילים בביצוע לרוב יושקעו משאבים ביישור פני האדמה ולרוב הביצוע יכלול מספר שלבים כמו למשל, לוחות בידוד פוליסטירן ולאחר מכן חול וגופי חימום בצורת רשתות ברזל, צינור ייעודי ובקר המפקח על הפעילות. חשוב להקפיד שהצנרת איכותית כך שהיא תהיה עמידה בתנאי לחץ קיצוניים וטמפרטורות גבוהות למדי במערכת סגורה כך שהיא בטיחותית לשימוש. במידה ומדובר בבית חכם הרי שניתן להתקין גם בקרים חכמים המסתנכרנים עם פעולת הבית החכם לרבות תרחישי חימום כמו חימום הבית בשלט רחוק לטמפרטורה המבוקשת בחדר הייעודי.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

073-3753290